אקנה בחזה
כיצד מתמודדים?

מכיוון שבכל עורנו יש נקבוביות, אקנה יכול להתפתח גם בחזה וכמו שאנחנו תמיד אומרים אקנה שכיחה בגיל ההתבגרות אך למעשה אין לה ממש גיל וגם לאחר גיל ההתבגרות יכול להופיע אקנה בחזה. אז כיצד מתמודדים עם אקנה בחזה? יש לנו כמה תשובות עבורכם.

»

האקנה, יודע כל מי שסבל מהתפרצות, יכולה להופיע בשלל מקומות בגוף, כאילו לא הספיקו לנו הפצעונים בפנים בגב ובכתפיים, בהתפרצות אקנה חריפה אנחנו עלולים למצוא אותם פולשים למקומות נוספים. אקנה בחזה אינה נפוצה כמו אקנה בפנים או בגב אך היא שכיחה ונפוצה בקרב הסובלים מעור שומני ובמדינה חמה כמו ישראל, בה הזיעה היא אורך חיים כמה חודשים בשנה, גם מי שאינו בעל עור שומני יכול למצוא עצמו מופתע עם פצעונים שהגיעו אל החזה. מחלת האקנה מתפתחת כאשר בשל שינויים הורמונליים או תנאי תזונה והיגיינה, ישנו יצור מוגבר של סבום הגורם לסתימת נקבוביות ובמגע עם החמצן באוויר הסבום מזדהם ועלול ליצור פצעונים הידועים כאקנה.

למה גורם אקנה בחזה

אקנה בפנים הוא נושא כאוב אצל מתבגרים ומבוגרים אשר חוו התפרצויות חוזרות ונשנות של המחלה. אקנה בחזה לא שונה והיא גורמת לסבל גדול למתמודדים עימה – מבוכה רבה, חוסר יכולת להנות מהדברים הנראים לנו כה פעוטים כמו ללכת לים ולבריכה, לפתוח כפתור בחולצה או ללכת עם
מחשוף החושף ולו מעט מאזור החזה לאירוע או להנות מגופיה ביום קיץ חם במיוחד. גיל ההתבגרות מציב בפנינו אתגרים לא קלים והאקנה שמופיעה פתאום בחזה, מקום בו היא לא מצופה להופיע, זהו אתגר שעלול לגרור תחושת בושה ואף רצון להתבודד ולא לפתח קשרים חברתיים ובעתיד אף זוגיים.
אם כך מלבד החשש מצלקות עתידיות, המצב הפיסי הלא נעים, תחושת האי נוחות והכאב הפיסי הקשורות באקנה, לאקנה בחזה השפעה נפשית לא פשוטה על המתמודדים עימה. כפי שאמרנו לא רק מתבגרים עלולים לחוות אקנה בחזה והתחושות הללו משותפות לכל מי שחווה התפרצות אקנה שהגיעה גם אל החזה ומנעה ממנו את הנוחות היומיומית והפשטות בפעולות שכולנו לוקחים כמובן מאליו. אז מה עושים? קודם כל נמנעים.

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  כיצד נמנעים מאקנה בחזה

  אקנה בחזה נוצר בדיוק מאותן סיבות שאקנה בפנים, בגב ובכתפיים נוצר – ייצור מוגבר של סבום הגורם לסתימת נקבוביות העור, אך יש כמה גורמים ייחודיים המגבירים את הסיכוי להתפרצות אקנה בחזה: מוצרי טיפוח – קרמי לחות לעור יבש נונעדו להעניק לעור תוספת לחות אך עבור אנשים עם בעיות עור או עור שומני מאוד, קרם הלחות עלול לגרום להתפרצות אקנה לכן יש להתאים את הקרם למצב העור וסוגו. פעילות גופנית, למרות היותה בריאה ומומלצת, משלבת זיעה עם חיכוך בבד העלול לסתום ולזהם בו זמנית את הנקבוביות לכן יש להקפיד על מקלחת מיד ואחרי כל אימון וכמובן לבחור בבדים נושמים ומעט רפויים. היגיינה עלולה לגרום להתפרצות אך אם בזמן התפרצות שפשוף של האקנה עם סבון ומים עלול להחמירה. עוד סיבות לאקנה בחזה היא תרופות שונות למשל סטרואידים, שינויים הורמונליים קיצונים כמו גיל ההתבגרות, מתח קיצוני והריון. מחקרים מאשרים שתזונה עשירה בשומנים ופחמימות עלולים לגרום לאקנה בחזה ואם אתם סובלים מאקנה כדאי שתגבילו את מזונות מסוימים כדי למנוע התפרצות אקנה בחזה.

  במה לא להשתמש?

  אם ניסיתם ככל יכולתכם להימנע מאקנה בחזה אך איתרע מזלכם וזכיתם בלא מעט פצעונים בחזה ודאי קיבלתם כמה המלצות על תכשירים וסבונים שיעזרו להעלים את הבעיה. אך לכל עור יש את התגובתיות שלו ולכן לא כל תכשיר וסבון יכול לסייע לאקנה שלכם להעלם וכמו כן תכשירי מדף הנמצאים בפארמים השונים יכולים להבטיח לכם פתרונות לבעיה אך בריכוז חומרים מסוים יכולים להחמיר ולהזיק.

  1. בנזק – תכשיר ללא מרשם רופא הניתן בריכוז של 2.5% 5% ו 10% נועד לשימוש נקודתי בלבד ולשימוש בשעות הלילה בלבד.
  2. קלירקס – גם הוא תכשיר ללא מרשם בחוזק וריכוז משתנה מ 2%-10% לא מומלץ להיחשף לשמש והוא לשימוש נקודתי בלבד.
  3. סבוקאלם – יאנג זיט אאוט מסכה משולבת עם סבוקלם יאנג תרחיף לטיפול נקודתי בעור שומני. התכשירים ללא חומרים פעילים ובאפקטיביות נמוכה.
  4. טין קרם – מסדרת לייף פרופשיונל. קרם לטיפול באקנה, עם תמצית קלנדולה להרגעת העור, אלוורה לשמירה על הלחות, גופרית ואבץ המיועדים לשיקום העור הפגום. התכשירים עשויים להרגיע את העור אך אינם טיפול ארוך טווח ואינם אפקטיביים בהתפרצות קשה.
  5. אקניל ג'ל – ג'ל לייבוש, טיפולי ונקודתי המיועד לייבוש הפצעים. אך כפי שכבר ציינו בעבר, חומרים המייבשים את העור עלולים ליצור תגובה הפוך ואף להחמיר את האקנה.

  כיצד מטפלים באקנה בחזה?

  אם ניסיתם את כל התכשירים במדפי הפארם, ישנם עוד כמה טיפולים שנפוצים על מנת לטפל באקנה בחזה.

  פילינג

  אקנה בחזה מופיעה כמו אקנה בפנים – במצב קל או התפרצות קשה. כאשר אקנה בחזה מופיעה עם פצעונים מודלקים לא מומלץ לבצע טיפול בפצעי אקנה עמוקים אשר יחמירו את הדלקת. במצב זה מומלץ לבצע פילינג קל בו העור משיל שכבה דקה. הטיפולים נעשים אחת לשבוע או שבועיים, המטופל מקבל תכשיר אנטיבקטרילי להרגעת עור הפנים ולאחר שהאזור המדולק נרגע מתבצע ניקוי "שחורים" יסודי – הפקק בנקבובית שהתחיל את תהליך הזיהום. פילינג הוא טיפול מאוד פופולרי לאקנה אך לא ניתן לעשות אותו בקיץ ואסור להיחשף לשמש בזמן הטיפול ובנוסף הוא עלול לגרום לשינויים בצבע העור ולפיגמנטציה זאת בנוסף לעובדה שהטיפול באקנה בחזה בפילינג הינו זמני בלבד עד ההתפרצות הבאה.

  סבון

  סבונים לאקנה יכולים להיות מוצר מדף בפארם או מוצר במרשם רופא. אין ספקי כי סבון הוא אכן מרכיב חשוב בתהליך מניעת ושימור העור בזמן התפרצות האקנה. השימוש בסבון האקנה הוא לרוב על מנת הוא להעניק לפנים ניקוי עמוק ככל האפשר ולמנוע את ההתמודדות עם הפרשות הסבום מבלוטות החלב בעור. ההמלצה היא להקפיד על ניקוי יומיומי בוקר וערב בסבון נגד אקנה על מנת להרגיע ולמטב את מצב העור. למרות זאת סבוני פנים לאקנה עלולים להכיל רכיבים שונים וחלקם לא מותאמים לעור המטופל ויחד עם המצב הכולל של העור עלולים לעשות את ההפך ולמעשה להגיב את ההתפרצות או למצער במצב של התפרצות חמורה תכשיר ניקוי שכזה לא יועיל כלל למצב האקנה בחזה.

  תזונה

  כפי שכתבנו למעלה, אחת מהדרכים להימנע מאקנה בחזה היא להקפיד על תזונה דלה בשומנים ופחמימות ריקות המשמשים כקטליזטור למצב האקנה. יתרה מכך, כפי שאנו יודעים לתזונה יש השפעות נרחבות על גופנו ואין המצב שונה במקרה של אקנה. לכן בזמן התפרצות קשה עליכם להימנע מכל מאכל המכיל סוכר לבן בכמות גבוה, כמו כן גם כמויות גבוהות של מלח, מחקרים מראים כי חלב מזרז את הופעת האקנה והשילוב של חלב וסוכר לבן הנמצא בשוקולד במיוחד. בזמן ההתפרצות מומלץ לאכול בעיקר פירות וירקות המכילים ויטמנים ואנטי אוקסידנטים המסייעים לגוף להילחם בהתפרצות, שתייה מרובה החשובה ללחות ודגים העשירים באומגה 3. עם זאת בהתפרצות קשה גם אם תחיו על סלט מים וטונה, אולי תהיו מאוד בריאים אבל האקנה תישאר על החזה.

  טיפול באקנה בחזה בשיטה של רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  לצד השיטות האלו יש שיטה שעובדת כבר 20 שנה ובעלת 92% הצלחה – השיטה של רבקה זיידה, "הקוסמת" מבני ברק. הטיפול משלב פוטותרפיה, לצד רקיחת משחות בהתאמה אישית לעור המטופל ומצב האקנה שלו. הטיפולים מתבצעים הן במכון והן בשגרת הטיפוח של המטופל, כאשר לאחר שמונה חודשים ניתן לראות הבדל משמעותי ואזור חזה נקי מאקנה ואפילו לחזור בשמחה לים ולבריכה, כשהאקנה בחזה הוא זיכרון רחוק. אם אתם כבר אחרי האקנה ומלטפים את הצלקות מהנעורים ברגע זה, יש לרבקה זיידה בשורה גם עבורכם – טיפולים עבור צלקות וכתמי הפיגמנטציה שהאקנה השאירה כמזכרת יכולים להיהפך לזיכרון רחוק בעזרת שיטה ייחודית לתיקון מרקם העור וטשטוש הצלקות שהאקנה בחזה הותירה. אז אקנה בחזה אינה גזרת גורל ולא סיפור גדול, בעזרת השיטה של רבקה זיידה האקנה בחזה שלך תהפוך לעוד סיפור הצלחה של "מעבדות רבקה זיידה".

  רוצה להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: