טיפול באקנה

המדריך המלא 💯

אקנה פנים רבות לו ולא על הפנים בלבד… היום כבר יודעים שאקנה היא בעיה רפואית ואסתטית שיכולה להופיע בכל גיל ולא רק על הפנים. בין אם מדובר באקנה המאפיין את גיל ההתבגרות, או אקנה הורמונלי שיכול להופיע גם בגיל 40, אצלנו במעבדות רבקה זיידה יודעים לטפל בכל הסוגים, בשיטה ייחודית וטבעית.

ריכזנו עבורכם כתבות ומאמרים שונים על הגורמים לאקנה, סוגי אקנה וטיפול באקנה ⬇️

טיפול באקנה

קמת בבוקר והעור שלך חלק? כל השאר זה בונוס. אך לא כולנו זכינו בלוטו הגנטי הנדיר של עור שלא ידע חצ'קון מה הוא. למעשה כ-85% מהאנשים בכל העולם יסבלו בשלב זה או אחר ממתקפת פצעונים שהמדע קורא לה אקנה וולגריס (וולגריס=נפוץ), ברמות משתנות. אבל לא כל פצעון מוגדר כאקנה וכמובן שלא כל סוג אקנה ניתן לטיפול באותה צורה. על מנת להבין יותר, הכנו עבורכם מאמר מקיף שישפוך אור על האקנה ועל הטיפול באקנה.

המשך קריאה »

טיפול בצלקות אקנה

צלקות אקנה הן תופעה מוכרת וידועה, אך רבים חושבים שהיא גזרת גורל ובלתי ניתנת לשינוי. כיצד מטפלים בצלקות אקנה, אפילו שנים לאחר שההתפרצות של האקנה שכחה? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

מה השיטה של רבקה זיידה

כבר שנים שהמרכז של רבקה זיידה מסייע לעשרות אלפי מטופלות ומטופלים להיפטר אחת ולתמיד מכל סוגי האקנה והפוסט אקנה. מה סוד הקסם ומה מיוחד וייחודי בשיטה של רבקה זיידה? המשיכו לקרוא :)

המשך קריאה »

התפרצות אקנה בגב ובכתפיים

אקנה היא לרוב הסימן הראשון לגיל הנעורים, ההורמונים הגועשים יוצרים שינויים בריכוז בבלוטת החלב המפרישות שומן בצורה מוגברת והעדר טיפול יוצר את המצב שאנו מכירים כפצעי בגרות, המעטרים את הפנים. אך לא רק הפנים סובלות מן האקנה, גם אזורים נוספים העשירים בבלוטות חלב כגון הגב והכתפיים הינם מוקד התפרצות אקנה ולא רק אצל בני נוער, אלא גם מבוגרים עלולים לסבול מאקנה בגב ובכתפיים. אז איך מטפלים ומה עושים ומה ממש לא? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

אקנה בהריון

מזל טוב, את מצפה לילד! יחד עם ההתרגשות לקראת החיים החדשים, מגיעות גם שלל תופעות הלוואי – החל מבחילות, שינויים במצב הרוח וכן, עד חצ'קונים ופצעונים. זה ידוע שנשים בהיריון מנועות מלעבור טיפולים אסתטיים רבים ולכן רבות חשות תסכול מההתפרצות הקיימת בעור הפנים ואף חוששות מהעתיד, מצלקות שתותיר האקנה על פניהן לאחר הריון וההנקה. אז מה ניתן לעשות? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, המשיכי לקרוא.

המשך קריאה »

טיפול טבעי באקנה

אנשים רבים אשר חוו התפרצות אקנה, מרגישים כי הטיפול הקונבנציונלי עלול להזיק ומפחדים מתופעות הלוואי והצלקות שהוא עלול להשאיר אחריו. אז איך מטפלים באקנה באופן טבעי? במאמר הבא

המשך קריאה »

אקנה בחזה

מכיוון שבכל עורנו יש נקבוביות, אקנה יכול להתפתח גם בחזה וכמו שאנחנו תמיד אומרים אקנה שכיחה בגיל ההתבגרות אך למעשה אין לה ממש גיל וגם לאחר גיל ההתבגרות יכול להופיע אקנה בחזה. אז כיצד מתמודדים עם אקנה בחזה? יש לנו כמה תשובות עבורכם.

המשך קריאה »

תרופות סבתא לטיפול באקנה

אנשים רבים שחוו התפרצות אקנה מחפשים טיפולים אלטרנטיביים וטבעיים שיחליפו את מקומם של הקוסמטיקאיות והתרופות במרשם. תרופות הסבתא הן מגוון רחב של טיפולים טבעיים העוברים מדור לדור ומבטיחים הקלה לעור. יצאנו לבדוק כמה הן יעילות בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

פיגמנטציה

הביטויים המוכרים ביותר של אקנה הם קומודונים ופצעונים אבל למרבה הצער, ככל מצב דלקתי בגוף, אקנה עשוי להיות מלווה בתופעות חיצוניות נוספות כמו חטטים, צלקות ופיגמנטציה בעור הפנים. אז איך נמנעים וכיצד מטפלים? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »
תזונה נכונה לאקנה

אקנה ותזונה

אנשים רבים אשר חוו התפרצות אקנה, מרגישים כי הטיפול הקונבנציונלי עלול להזיק ומפחדים מתופעות הלוואי והצלקות שהוא עלול להשאיר אחריו. אז איך מטפלים באקנה באופן טבעי? במאמר הבא

המשך קריאה »

אקנה בישבן

אקנה בישבן הוא עסק לא נעים וסובלים ממנו גברים ונשים כאחד בכל גיל. לעיתים קרובות, הסובלים מהתופעה מובכים מהאקנה עצמו וממיקומו גם יחד, מתביישים ללכת לקבל טיפול ומחמירים את המצב. אז איך מונעים ואיך מטפלים? המשיכו לקרוא...

המשך קריאה »
אקנה למבוגרים

טיפול אקנה למבוגרים

אקנה היא מחלת עור המיוחסת בדרך כלל לבני ובנות נוער ולכן מוכרת גם בשם "פצעי בגרות". אלא שאקנה יכולה להופיע בכל גיל, גם בשלבים מאוחרים יותר בחיים: בתקופות הריון ואחרי לידה, וגם בתקופות חיים מאוחרות יותר ואפילו בגיל המעבר. מה גורם לאקנה בגיל מבוגר ואיך אפשר לטפל בה? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

האם רואקוטן מעלים צלקות אקנה?

צלקות אקנה הן תוצר של התגובה הטבעית של גופנו לפגיעה כלשהי ברקמת העור. פגיעה זו יכולה להיווצר מפציעה אך גם מהתהליך הדלקתי שמתחולל כאשר אנו סובלים מאקנה. לעיתים, ההצטלקות מחריפה גם כתוצאה מחיטוט יתר בפצעונים בזמן ההתפרצות או מטיפול לא נכון, כמו למשל ייבוש העור יתר על המידה ואי שמירה על גמישותו במהלך ההתפרצות. איך התרופה רואקוטן משפיעה והאם רואקוטן מעלים צלקות אקנה? יצאנו לבדוק.

המשך קריאה »
כדור רואקוטן על רקע חוף ים בקיץ

נטילת רואקוטן בקיץ

אם אתם סובלים תקופה ארוכה מאקנה ולא הצלחתם לטפל בה עד היום, ייתכן שתשקלו בשלב כזה או אחר טיפול אגרסיבי באמצעות תרופה המוכרת בשם המסחרי "רואקוטן". כמו כל טיפול תרופתי, לרואקוטן יש יתרונות אך יש גם חסרונות ואפילו סיכונים אפשריים בזמן נטילת רואקוטן בקיץ כאשר השמש חזקה כל כך. למה אסור להיות בשמש עם רואקוטן ואיזה טיפולים נוספים, אגרסיבים פחות ללא הסכנות מהשמש תוכלו למצוא? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

פצעים במצח

פצעים ואקנה פנים יכולים להופיע באזורים שונים בפנים, ולא רק באזורים שונים בגוף: חזה, גב, כתפיים, ישבן. הסיבות להיווצרות פצעים או התפרצות אקנה של ממש באזורים כאלה או אחרים בפנים וגם בגוף היא לא מקרית: אזורי גוף שונים בנויים אחרת, ומושפעים באופן שונה מתהליכים פנימיים עמוקים המתרחשים בגוף. פצעונים במצח מופיעים רבות על הפנים, במיוחד באקנה. אם אתם סובלים מפצעים קטנים במצח, או אקנה במצח, כדי שתמשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

חצ'קונים אצל מתבגרים

פצעי בגרות המוכרים גם בכינוי הסלנג 'חצ'קונים' הם פצעים אדומים שעשויים להיות מוגלתיים בעלי ראש לבן, או חצ'קונים פנימיים, באזור הפנים, הצוואר, הכתפיים או הגב, מלווים בדרך כלל בעור פנים שמנוני ובראשים שחורים או לבנים ששמם הוא 'קומודונים' המופיעים בדרך כלל באזור הלחיים, האף והסנטר. אמנם מדובר בתופעה בעיקר אסתטית אבל יש לה השפעות ניכרות על הביטחון העצמי ומצב הרוח. לפי מחקרים, כ-90% מבני ובנות הנוער בעולם צפויים לסבול בשלב כזה או אחר של גיל ההתבגרות מתופעת פצעי הבגרות. למה זה קורה? איזה טיפולים קיימים? ומה היתרונות והחסרונות של כל טיפול? המשיכו לקרוא

המשך קריאה »

אילו סוגי אקנה קיימים

אקנה או בשמו העברי "חטטת" היא מחלת העור השכיחה ביותר בילדים ומתבגרים (אך לא רק) והיא מאופיינת בנוכחות של "קומודונים" המוכרים כראשים שחורים, ראשים לבנים וסוגים שונים של פצעונים ופצעים על גבי העור ובעיקר היכן שנמצאות מרבית בלוטות החלב: אזור הפנים, הגב והחזה. איזה סוגי אקנה קיימים ואיך אפשר לטפל בהם? המשיכו לקרוא

המשך קריאה »

כיצד אקנה מושפע מסטרס ולחץ נפשי

חלק ממאפייני החיים המודרניים הם תחושות הלחץ הנפשי והסטרס בעידן הנוכחי. לחץ וסטרס הוכחו כבעלי השפעות בריאותיות על הגוף וארגון הבריאות העולמי הכיר באופן רשמי בשנת 1992 בלחץ נפשי וסטרס כמעוררי חולי. השפעת הלחץ הנפשי והסטרס יכולים לגרום להתפרצות של אקנה או להחמיר אקנה קיים. איך משפיע הסטרס על הגוף וכיצד מתפרץ אקנה מלחץ? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »
גלולות ואקנה

אקנה הורמונלי וגלולות

האקנה או בשמו המוכר - פצעי בגרות, יכול להתפרץ ממגוון סיבות ובעוצמות משתנות. אחד הגורמים השכיחים המשפיעים על התפרצות אקנה או על העוצמה שלו, הוא חוסר איזון הורמונלי ומכאן שמו - 'אקנה הורמונלי'. ההורמונים שלנו עוברים שינויים במהלך החיים גם בגילאים מבוגרים, ואלה משפיעים בין היתר על עור הפנים בתקופות שונות וללא קשר למגדר. פעילות הורמונלית יכולה לצאת מאיזון ממגוון סיבות ובין היתר, גיל ההתבגרות, מחזור חודשי, הריון, גיל המעבר, תרופות ואפילו סטרס. שינויים הורמונלים אלה, משפיעים באופן ישיר על בלוטות החלב ומוציאים אותן מאיזון. כתוצאה מכך, הבלוטות מתחילות לייצר ביתר חומר שומני בשם "סבום" מה שמוביל להתפתחות פצעי בגרות (חצ'קונים). למרות השם "פצעי בגרות", אקנה הורמונלי יכול להתפרץ כמעט בכל גיל ותקופת חיים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות? המשיכו לקרוא

המשך קריאה »
פצעים בסנטר

פצעים וחצ'קונים על הסנטר

פצעים ופצעונים מופיעים בדרך כלל באזורים בהם יש כמות גדולה של בלוטות חלב. בלוטות החלב שנמצאות על פני העור, מפוזרות באזורי המצח, הלחיים, האף, הסנטר וגם כתפיים, גב וישבן. התפקיד של בלוטות החלב הוא לייצר חומר שומני בשם "סבום" שמגן על העור מפני מזיקים, מזהמים ושומר על הלחות שבו. הבעיה מתחילה כאשר הבלוטות הללו יוצאות מאיזון ומתחילות לייצר סבום ביתר. השומן העודף יחד עם תאי עור מתים, סותם את הנקבוביות וכך מתחיל תהליך אקנתי דלקתי. מה גורם לפצעונים בסנטר או פצעים בסנטר ואיך אפשר לטפל בהם? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »
פצעים וחצ'קונים בלחיים

פצעים וחצ'קונים על הלחיים

פצעים ופצעונים על הפנים ועל הגוף מופיעים בדרך כלל באזורים בעלי ריכוז גבוה של בלוטות חלב. בלוטות החלב אחראיות על יצירת חומר שומני בשם "סבום" שתפקידו שמירה על העור. הבעיה מתחילה כשהבלוטות יוצאות מאיזון ומתחילות לייצר סבום ביתר. במקרים אלו, עשוי להתחיל תהליך שמסתיים בפצעים ואקנה של ממש. ריכוז גבוה של בלוטות חלב נמצא על האף, אזורי המצח, סנטר, לחיים, וגם כתפיים, גב וישבן. יש מספר גורמים שעשויים לגרום לבלוטות החלב באזורים מסוימים לצאת מאיזון ולמיקום יש גם משמעות והוא עשוי להקל על האבחון. מה גורם לפצעונים על הלחיים או פצעים וחצ'קונים בלחיים ואיך אפשר לטפל בהם? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

פצעים לאחר גילוח והסרת שיער

למרות שתפקידו של עור הגוף להגן עליו מפני מזהמים שונים, חשוב להבין שהעור הוא רקמה חיה, המגיבה לפעולות שונות שנעשות עליה. יש אזורים בהם העור רגיש יותר כמו למשל אזורי הפנים והצוואר. אחת הפעולות שעשויות לעורר תגובה בעור היא פעולת הסרת שיער בגוף או בפנים. גברים רבים מכירים את תופעת הפצעים לאחר גילוח שנוצרים בפנים אולם גם נשים יכולות לחוות אותם באזורי הגוף בהם הן מגלחות את השיער או מסירות אותו בחוט או שעווה והתופעה עשויה לקרות גם בעקבות הסרת שיער בלייזר או בטכנולוגיית IPL. פצעונים אלו נקראים פוליקוליטיס. בניגוד לפצעי האקנה שמקורם בבלוטות החלב, פצעי הפוליקוליטיס נגרמים כתוצאה מזיהום חיידקי בזקיקי השערה.

המשך קריאה »

סבוריאה בפנים תרופות סבתא

יום אחד אתם מתחילים להרגיש בעור גירוי, יובש ולפעמים גם קשקשת באזורים מסוימים בפנים וזה לא נראה כמו אקנה, וגם לא כמו יובש רגיל. כנראה שמדובר בסבוריאה דרמטיטיס, ואתם ממש לא לבד. מה התסמינים לסבוריאה, אילו תרופות סבתא קיימות ומה האפקטיביות שלהן לטיפול בסבוריאה בפנים? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »
דילוג לתוכן