מהו הדרמיס וכיצד אקנה משפיע עליו?
מילון המונחים

העור הוא אחד מאברי הגוף הגדולים והחשובים שיש ותפקידו לשמש חיץ בין הגוף והאיברים הפנימיים, לבין החוץ. מהו הדרמיס ואיך זה קשור לאקנה? בכתבה הבאה.

»

ממה בנוי הדרמיס

שכבת הדרמיס היא השכבה האמצעית הממוקמת מתחת לשכבה החיצונית ביותר – שכבת האפידרמיס. שכבת הדרמיס היא בעלת מרקם קשה וגמיש. הדרמיס מורכב מרקמת חיבור מוצקה ואת הגמישות הוא מקבל בזכות סיבים גמישים ואלסטיים המלאים בעצבים, רקמות חיבור, כלי דם, צינורות לימפה, קצות עצבים תחושתיים, בלוטות זיעה ובלוטות החלב. בסיבים הללו ישנו חלבון הקרוי קולגן האחראי על הגמישות ועל החזקת העור. ככל שנתבגר ונזדקן, הולכת ופוחתת כמות הקולגן והעור נראה נפול יותר ומאבד מגמישותו.

שכבת הדרמיס מורכבת משתי תתי שכבות:

 • השכבה הפטמתית: השכבה המחברת בין שתי שכבות העור: הדרמיס והאפידרמיס, והיא חודרת בחלקה אל האפידרמיס על פני העור. שכבה זו עשירה בכלי דם ואת חלקם, אפשר לראות על פני העור.
 • השכבה הרשתית: בנויה מרקמת חיבור דחוסה עם תאים שונים. בשכבה הזו מצויים שורשי שיער, שרירי העור, כלי דם ובלוטות החלב שמפרישות את החומר השומני "סבום". כאשר בלוטות החלב יוצאות מאיזון ומתחילות לייצר סבום ביתר, מתחיל התהליך האקנתי.

מכיוון ששכבת הדרמיס היא זו שבתוכה נמצאות בלוטות החלב, היא למעשה השכבה שבה מתחיל תהליך הגורם לאקנה – אותו אקנה שמשתקף על פני שכבת העור העליונה. לכן טיפול אפקטיבי באקנה, הוא רק טיפול שחודר מעבר לשכבה החיצונית היישר אל שכבת הדרמיס ומטפל בבלוטות החלב מהבסיס. 

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  טיפול באקנה בשיטה של רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  השיטה הייחודית והטבעית של רבקה זיידה היא שיטה הוליסטית המטפלת באקנה "מלמטה למעלה". שלא כמו טיפולים רבים המטפלים רק בשכבת האפידרמיס החיצונית, בשיטת רבקה זיידה הטיפול מתחיל בבסיס – בלוטות החלב האחריות בין היתר להיווצרות התהליך האקנתי וממוקמות בעומק בשכבת הדרמיס. כשבלוטות החלב יוצאות מאיזון, הן מייצרות חומר שומני ביתר ויחד עם תאי עור מתים ולכלוך נוסף, הנקבוביות נסתמות ומתחיל תהליך של אקנה. במקרים חמורים עוד יותר, הסביבה השומנית הזו הופכת קרקע פוריה לחיידקי האקנה P שמתחילים לשגשג והאקנה הופך לדלקתי. מכיוון שבלוטות החלב נמצאות בעומק שכבת הדרמיס, טיפול שטחי בשכבה החיצונית בלבד, לא ישיג את המטרה לאורך זמן. הטיפול הטבעי של רבקה זיידה מתמקד בהחזרת האיזון לפעילות בלוטות החלב וככה מתחיל תהליך הריפוי. לעיתים כתוצאה מתחילת תהליך הריפוי, ישתחרר שומן הכלוא באותן בלוטות שיוצא החוצה מעומק העור בדרמיס, אל שכבת האפידרמיס. אותו שחרור שומן כלוא עשוי בתחילת טיפול להראות כהחמרה אבל זהו סימן שהעור בדרך לריפוי. בזכות הטיפול, הבלוטות חוזרות לפעול באופן מאוזן, ועור הפנים מתחיל להחלים. הטיפול הוא טיפול טבעי ובאישור משרד הבריאות, והוא נעשה באמצעות תכנית טיפולים אישית המשלבת בין תכשירים המופקים מצמחי מרפא ומיוצרים במעבדות רבקה זיידה לצד טיפול במכשיר פוטותרפי ייחודי בעל חמישה אורכי גל שונים שלכל אחד מהם תפקיד חשוב אחר בחדירה לעומק העור עד בלוטות החלב שבשכבת הדרמיס. התהליך כולו הוא ללא מגע, ללא כאבים וללא תופעות לוואי.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: