האם רואקוטן מעלים צלקות אקנה?
איך זה עובד והאם יש טיפול טבעי?

צלקות אקנה הן תוצר של התגובה הטבעית של גופנו לפגיעה כלשהי ברקמת העור. פגיעה זו יכולה להיווצר מפציעה אך גם מהתהליך הדלקתי שמתחולל כאשר אנו סובלים מאקנה. לעיתים, ההצטלקות מחריפה גם כתוצאה מחיטוט יתר בפצעונים בזמן ההתפרצות או מטיפול לא נכון, כמו למשל ייבוש העור יתר על המידה ואי שמירה על גמישותו במהלך ההתפרצות. איך התרופה רואקוטן משפיעה והאם רואקוטן מעלים צלקות אקנה? יצאנו לבדוק.

»

רואקוטן היא תרופה במרשם אשר נועדה לטיפול באקנה בינוני עד קשה, שלא מגיב לטיפולים קוסמטיים חיצוניים, משחות וכדורים אנטיביוטיים. רואקוטן משתייכת לקבוצת הרטינואידים שהם נגזרות של ויטמין A – כל נגזרות הרטינול בריכוזים גבוהים מ-0.02%, ניתנות במרשם רופא בלבד וזאת בשל תופעות הלוואי החמורות העלולות להיגרם למטופל. ההקפדה והמעקב על השימוש בתרופה, נדרשים הן מן המטופל והן מהרופא המטפל. חשוב להדגיש כי לפני השימוש ברואקוטן חובה להתייעץ עם רופא עור לפני שמשתמשים .

מעלים או לא מעלים?

רואקוטן היא תרופה מאוד עוצמתית לטיפול באקנה קשה. הרואקוטן מטפל ראשית בגורם הראשון להתפרצות האקנה – ייצור מוגבר של הסבום (חומר שומני שנועד לשמור על הלחות בעור שלנו) אך יצור מוגבר ממנו סותם את זקיקי השיער ויוצר אקנה. רואקוטן מכווץ את הבלוטות שמייצרות את אותו סבום, מאזן את יצירת הקרטין (חלבון) ומונע הופעת קומודונים ופצעונים חדשים: שחורים או בלוטות לבנות. בגלל דרך הטיפול והעוצמה שלו, יש ציפייה מהרואקוטן כי עם כיווץ הנקבוביות, ייעלמו גם צלקות האקנה שנוצרו במהלך ההתפרצות או במהלך התפרצויות קודמות. ובכן, יכול להיות שיפור מסוים בנראות העור כיוון שבסופו של דבר הדלקת מתמעטת, הנקבוביות מתכווצות ומראה העור מתבהר, אך יש סוגי צלקות שהרואקוטן לא יעלים כי הן נמצאות בשכבות העור העמוקות והישנות יותר ואינן מגיבות לסגירת הנקבוביות. רואקוטן לא תוכל להעלים את מרבית צלקות האקנה מהסיבה הפשוטה שפעולתה לא קשורה לתהליכי הצלקת.

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  האם רואקוטן גורם לצלקות?

  בחודשי השימוש הראשונים בתרופה, מטופלים רבים מדווחים על החמרה במצב האקנה שלהם. זוהי החמרה זמנית בלבד ולאחר זמן מה העור מתחיל להתבהר. אך בזמן ההתפרצות שנובעת מהרואקוטן, ישנו סיכוי גדול יותר להצטלקות העור. הרואקוטן עצמה אינה גורמת לצלקות אך ההתפרצות שמגיעה בעקבות השימוש הראשוני בתרופה, יכולה לגרום להצטלקות והסיבה היא פשוטה – רבים לא עומדים בפיתוי לטפל באקנה בעצמם, לגעת בפצעונים אולי אף "לפוצץ" אותם ובעצם לייצור נזק בלתי הפיך לרקמות העור. העור עצמו יותר רגיש בזמן הטיפול ברואקוטן ולכן גם נגיעות שנראות לנו עדינות יכולות להגיע לכדי צלקות. לכן ההמלצה היא לא להתפתות ולשמור על שגרת היגיינה עדינה וכמובן לא אגרסיבית, בזמן הטיפול בתרופה. גם אם הרואקוטן לא בהכרח גורם לצלקות, מה שבטוח שהוא לא מטפל בצלקות. 

   

  מה קורה לצלקות בסוף טיפול ברואקוטן?

  הרואקוטן הינה תרופה שיש הרואים בה כאפקטיבית ויש כאלה שלא לטיפול באקנה ולמטופלים רבים היא תהיה הקו האחרון בטיפול הקונבנציונלי באקנה. במרבית המקרים, עם סיום הטיפול ברואקוטן, נוכל להבחין בהתבהרות העור, סגירת נקבוביות ומראה אחיד יותר וחלק. אך צלקות ישנות יותר, צלקות עמוקות וכמובן צלקות טריות שנוצרו בגלל התעסקות בזמן הטיפול בתרופה, לא תעלמנה. הרואקוטן הינה תרופה שצורת פעילותה אינה קשורה לרקמות העמוקות ולתהליכי הריפוי של העור, היא תסגור את הנקבוביות הנראות לעיתים כצלקות ובכך תעניק מראה אחיד אך לטיפול בצלקות אקנה יש צורך בגישה רפואית שונה לחלוטין. בנוסף לעובדה כי הרואקוטן לא מעלימה צלקות ישנות או צלקות עמוקות וזאת לצד היותה תרופה הנחשבת מאוד אפקטיבית, הרואקוטן הינה תרופה עם תופעות לוואי מאוד קשות העלולות לפגום במצב העור בזמן הטיפול ולאחר הטיפול. אחת מתופעות אלו היא יובש קיצוני הנובע מאחת הפעולות של התרופה והיא עצירת ייצור הסבום. במצב של עור יבש מאוד, צלקות אקנה עלולות לבלוט יותר.

  האם רואקוטן מונע או מחמיר צלקות אקנה?

  לאחר שהרופא רשם לכם רואקוטן ותתחילו את הטיפול, כפי שציינו למעלה, ייתכן כי בתחילת תקופת הטיפול בשבועות ובחודשים הראשונים, תיתכן החמרה במצב האקנה. אם המטופל יתפתה ל"פוצץ" את הפצעונים שיופיעו, או לטפל בכל דרך אחרת באקנה בעצמו – הוא לא ימנע אלא יחמיר את צלקות האקנה. אם המטופל קשוב להוראות הרופא, הרי שעם הרמיסיה בהתפרצות לא תהיינה צלקות אקנה שנוצרו בהתפרצות עצמה. אם כך, מניעת צלקות אקנה אינה קשורה לטיפול ברואקוטן קשר ישיר אלא עקיף – בגלל האפקטיביות של התרופה וההטבה במצב העור ישנה סבירות נמוכה יותר ליצירת צלקות אך בגלל ההחמרה הראשונית וחוסר סבלנות או שמירה על הוראות של המטופל יכולות להיווצר צלקות אקנה. הטיפול ברואקוטן הוא זמני ולא מומלץ לרשום למטופל אקנה פעמים רבות בשל תופעות הלוואי הקשות, לכן כשהאקנה חוזרת, איתה גם תחזור האפשרות והסבירות הגבוהה להצטלקות העור. ההמלצה שלנו אם כך – בכל שלב בכל טיפול באקנה, אל תגעו בעור, אל "תעזרו" לטיפול ושמרו על שגרת היגיינה מתאימה – כך מונעים צלקות אקנה באמת. אבל אם אתם רוצים להעלים צלקות אקנה, רואקוטן היא לא התשובה. השיטה של רבקה זיידה, היא התשובה הנכונה והיעילה ביותר לטיפול בצלקות.

  טיפול באקנה וצלקות אקנה בשיטה של רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  השיטה של מעבדות רבקה זיידה עושה שימוש בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות ותכשירים מבוססי צמחי מרפא וחומרים פעילים מהמתקדמים בעולם לטשטוש של צלקות פוסט אקנה ומעניקה מגוון טיפולים לצלקות האקנה מהמצב הקל ועד הקשה – חטטים בפנים, צלקות אדומות, טיפול בחורים בפנים על כל סוגיהם. השיטה של מעבדות רבקה זיידה משלבת כמה סוגים של טכנולוגיות מתקדמות עם מכשור בלעדי ומיוחד, הנבחרים ומותאמים אישית בהתאם לסוג הצלקות ושיקום העור הנדרשים. המכשור הבלעדי לטיפול בצלקות אקנה הוא מכשור מתקדם ובו 24 מחטים דקיקות שחודרות לעומק העור ומבצעות פציעה מבוקרת. במקביל עם חומרים פעילים שהוכחו מחקרית המעודדים את ייצור הקולגן בגוף שלנו, ובכך מסייעים לגוף לרפא את הרקמה הפצועה ומעוררים תהליכי חידוש. הטיפול לרוב לא כואב, מתבצע עם הרדמה מקומית בפנים, וההחלמה ממנו מהירה מאוד ולא דורשת הסתגרות בבית. הצלחת הטיפול תלויה במצב ההתחלתי, בגיל המטופל\ת וגם בגיל הצלקות. 

  על מנת למקסם את יכולת טשטוש הצלקות או אם אתם רוצים להימנע מצלקות האקנה אנו ממליצים לכם להתחיל את הטיפול כבר בהתפרצות האקנה הראשונה. לאחר טיפול אצלנו במעבדות  רבקה זיידה, העור יהיה נקי מאקנה ובמצב מיטבי  ומוכן לשלב הבא – טיפול בצלקות האקנה – טקסטורה, חורים, נקבוביות פעורות וסימנים שנותרו מהתפרצות האקנה. לאחר מכן נבנית תוכנית טיפולים בהתאם למצב המטופל המשלבת טכנולוגיות שונות, לטשטוש מירבי של צלקות האקנה. השיטה יעילה לטיפול בטשטוש צלקות האקנה גם שנים או כעבור זמן רב לאחר ההתפרצות והיא צוברת עשרות אלפי לקוחות וסיפורי הצלחה הודות לשיטה מדעית ומחקרית לטיפול באקנה ובצלקות האקנה בעלת 92% הצלחה.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: