ויטמין C
לטיפול באקנה וצלקות

ויטמין C הוא ויטמין עוצמתי שמשולב בתכשירים שלנו במעבדות רבקה זיידה שמפתחות תכשירים יעודיים לטיפול באקנה. איך הוא מסייע בטיפול באקנה ובצלקות אקנה ומדוע לא מספיק לצרוך אותו דרך מזון וקפסולות? בכתבה הבאה.

»

ויטמין C הידוע גם בשם "חומצה אסקורבית" הוא ויטמין חיוני והכרחי לבריאות הגוף ויש לו תפקידים רבים ומשמעותיים גם בבריאות ומראה עור הפנים. האדם הוא מהיצורים הבודדים שלא מייצר ויטמין C בעצמו ולכן חיוני עבורנו להכניס לגוף ויטמין C באכילה ובשימוש חיצוני בתכשירים קוסמטיים. ויטמין C חיוני ליצירת חלבון הקולגן המשפיע גם על בריאות העצמות והרקמות בגוף, בריאות מערכת החיסון, מערכת הנשימה וגם על גמישות ומראה העור. בנוסף, הוא חשוב לצורך שמירה על נימי הדם ועל בריאות השיניים. ויטמין C לפנים משמש כנוגד חמצון חזק, מסייע בהגנה מפני קרינת השמש, מסייע בחילוף וחידוש העור ומונע דלקות. לכן ויטמין C מומלץ לפנים ומשולב בתצורה איכותית במיוחד בטיפולים בשיטת רבקה זיידה. איך מסייע ויטמין C לריפוי אקנה ושיקום העור ולמה חשוב להשקיע בתכשיר איכותי? המשיכו לקרוא.

  יש פתרון לאקנה!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם:

  ויטמין C ואקנה

  ויטמין C הוא אחד הויטמינים הפופולאריים ביותר בעולם הקוסמטיקה והקוסמטיקה הרפואית ושימוש בויטמין C מומלץ לפנים גם בטיפולי אקנה בין היתר בזכות היכולת שלו לסייע בייצור קולגן, להבהיר את העור, להרגיע אותו ולהגן עליו מפני התפרצויות חוזרות. אקנה נוצר בעור כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב הנמצאות מתחת לפני העור שמתחילות לייצר ביתר שאת חומר שומני בשם "סבום". לסבום תפקיד חשוב וחיוני בשמירה על לחות העור והגנה עליו אבל כשהוא מיוצר בכמות לא מאוזנת, ביחד עם תאי עור מתים, לכלוך ואבק, הוא גורם לנקבוביות להיסתם וכך מתחיל התהליך האקנתי. בשלב הקל ביותר העור יראה מעט שמנוני עם ראשים שחורים ולבנים (קומודונים). בשלב החמור ביותר יתפרץ אקנה דלקתי מפושט. לוויטמין C תפקיד חשוב ומשמעותי לטיפול באקנה אבל כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי, חשוב להיוועץ באנשי ונשות מקצוע ולהקפיד על שימוש בתכשירים איכותיים שהותאמו בהתאמה אישית. יתרונותיו של ויטמין C בין היתר הם:

  1. מסייע בזירוז חילוף התאים והתחדשות העור: ויטמין C מסייע לקילוף התאים המתים (כמו בתהליך פילינג) ומקדם תהליך של התחדשות תאים. תהליך חילוף התאים בתאים חדשים ובריאים מסייע מאוד להתפרצויות של אקנה ומשפר את מראה העור.  
  2. מונע חטטים וצלקות פוסט אקנה: ויטמין C מסייע בייצור קולגן, אותו חלבון חיוני שבין היתר מחזק את העור, משפר את גמישותו ואת הנראות שלו. בעזרת הקולגן, ניתן למנוע צלקות וסימנים אחרים שנוצרים על העור בעקבות אקנה. 
  3. האטת והפחתת דלקת בעור: ויטמין C מכיל תכונות אנטי-דלקתיות המאטות את התהליך הדלקתי של האקנה ומסייעות לגוף להתגבר על ההתפרצות. שימוש קבוע בוויטמין C איכותי בתכשירים למריחה מסייע גם למניעת התפרצויות חדשות. 
  4. הבהרת כתמי פוסט אקנה ופיגמנטציה: ויטמין C הוכח כמונע היווצרות מלנין, אותו חומר שנוצר בתוך העור ומעניק את הצבע שלו. טראומות שונות שנוצרות בעור כמו פצעי אקנה, גורמים לו לייצר מלנין ביתר מה שמוביל להיווצרות אותם כתמים. ויטמין C מסייע בטיפול באותם כתמים וביצירת גוון עור אחיד ולכן אפשר להשתמש בויטמין C לפיגמנטציה.

  ויטמין C וצלקות אקנה

  צלקות עשויות להיווצר בעור ממגוון סיבות והן יכולות להיות שטחיות או עמוקות ולהגיע עד שכבת העור האמצעית. צלקות הן רקמת עור פגועה שלא החלימה כמו שצריך והן עשויות להיווצר גם כתוצאה מאקנה. לויטמין C יש תפקיד חיוני וחשוב בטיפול בצלקות אקנה, צלקות בכלל וכתמי אקנה. ככל שצלקת יותר עמוקה, כך קשה יותר לטפל בה ולכן חשוב לבחור בטיפול עם מכשור מתקדם שיכול להגיע עד לעומק העור ולטפל בו גם בשכבת הדרמיס הפנימית. חשוב שגם התכשירים יותאמו בהתאמה אישית לסוג העור ומצבו ובמידת הצורך ישולבו עם תכשירים נוספים כדי להגיע לתוצאה מקסימלית של ריפוי העור ושיקומו. בין יתר היתרונות שלו, בשילוב במהלך טיפול לצלקות אקנה ויטמין C מעניק מעטפת רחבה לעור שלנו:

  1. מסייע להבהרה: ויטמין C מסייע בהפחתת כתמי העור, פיגמנטציה, היפר פיגמנטציה וצלקות. הוא תורם להבהרת העור ויצירת גוון עור אחיד ומואר יותר. 
  2. מסייע בייצור קולגן: ויטמין C מאיץ את קצב ייצור הקולגן בעור, ולכן מסייע ביצירת רקמת עור חדשה ובריאה יותר. בנוסף, הקולגן תורם למראה הכללי של העור והגמישות שלו. 
  3. מקטין סיכוי להתפרצויות חוזרות: ויטמין C הוא אנטיאוקסידנט חזק שמסייע להגן על העור מנזקי תהליך החמצון ובכך מגביר את מערכת ההגנה של העור ומסייע במניעת התפרצויות חוזרות ונשנות של אקנה.
  4. הרגעת העור: ויטמין C מסייע בהרגעת העור והקלה על אדמומיות ודלקת, דבר שמשפר את מראה העור, הבריאות שלו ומגביר את התחושה של רכות וחלקות.
  5. שיפור זרימת הדם: ויטמין C חיוני לבריאות מערכת הדם והוא משפר את זרימת הדם בעור ומגביר את החמצן והתזונה לתאים. כל זה מסייע בשחזור ושיפור מהיר יותר של העור לאחר פצעים, צלקות וחטטים. 

  מאכלים המכילים ויטמין C בכמות גבוהה

  אכילה מאוזנת חשובה לבריאות הגוף. אכילת מאכלים המכילים ויטמין C חשובה במיוחד משום שגוף האדם לא יודע לייצר אותו בעצמו. לויטמין C תפקיד חיוני במערכת החיסון, מערכת הנשימה, יצירת קולגן, בריאות העצמות והרקמות ומערכת הדם. יחד עם זאת חשוב להבין שצריכת ויטמין C בתזונה לא יכולה לשמש תחליף לשימוש חיצוני בויטמין C משום שבבליעה הגוף תמיד יפנה את הויטמין למערכות הגוף החיוניות ולא למראה העור. למרות זאת כדאי להכיר את המאכלים הכוללים ריכוזים גבוהים של ויטמין C משום שבריאות כללית של הגוף ומערכת החיסון מסייעת גם בבריאות העור על אף שאינה תחליף לשימוש חיצוני.

  אלה הם קבוצות מאכלים המכילים ריכוז גבוה של ויטמין C:

  • פירות הדר: תפוזים, מנדרינות ופירות הדר אחרים
  • פירות טרופיים: קיווי, פפאיה, אננס, ומנגו
  • ירקות ממשפחת הכרוביים וביניהם כרוב, וברוקולי
  • פלפלים מכל הצבעים 
  • פטרוזיליה, כוסברה, ועשבים אחרים
  • תות שדה, תות שחור ופירות יער אחרים

  חשוב לדעת שחשיפת המזונות לחום מפחיתה את ריכוז ואיכות הויטמין C בהם.

  איך משתמשים בויטמין C

  בניגוד למרבית בעלי החיים, גוף האדם דווקא לא יודע לייצר ויטמין C בעצמו, ולכן חשוב מאוד להזין אותו בויטמין C כדבר שבשגרה. הדרך לצרוך ויטמין C היא:

  • באמצעות תזונה מאוזנת הכוללת פירות וירקות עשירים בויטמין C. 
  • במידת הצורך, נטילת תוספי תזונה הכוללים ויטמין C. 
  • שימוש בתכשירים קוסמטיים הכוללים ויטמין C. 

   מכיוון שגם כאשר התזונה מאוזנת הגוף אינו מפנה את הויטמין C בהכרח לעור הפנים, חשוב להקפיד על שגרת טיפוח הכוללת ויטמין C שיכול להיות משולב בקרמים, סרומים וקיים גם במרקם ג'ל סמיך יותר. כדי שהטיפול בתכשירים המכילים ויטמין C יהיה אפקטיבי, חשוב לבחור במוצרים איכותיים שקיבלו אישורים ועומדים בתקנים, עם ריכוז יחסית גבוה של ויטמין C באיכות גבוהה שמגיע ממדינות מוצא מתקדמות, שמשולב נכון עם הרכיבים הנוספים שבתכשיר ובעל יכולת ספיגה וחדירה לעומק העור. ויטמין C מאבד יחסית מהר את היכולות הטבעיות המופלאות שלו כאשר המקור לא איכותי, או כאשר הוא עבר חימום, או במקרים בהם השילוב שלו עם הרכיבים הנוספים פוגע בו. לכן, חשוב להשתמש בתכשיר איכותי שעומד בתקנים, שהותאם באופן אישי, לוודא מאיזו מדינה מגיע הוויטמין C המשולב בתכשיר, מה הריכוז ובמידת הצורך להיוועץ באנשי ונשות מקצוע כדי לשלב נכון עם תכשירים נוספים. 

  ממה צריך להיזהר בזמן שימוש בויטמין C

  למה חשוב להקפיד על שימוש בתכשירים איכותיים שעומדים בתקנים מחמירים ושהותאמו אישית על ידי אנשי ונשות מקצוע? ויטמין C בעיקר בריכוזים הגבוהים (לקראת ה-20%) הוא רכיב חזק ולכן כדאי להיוועץ באנשי ונשות מקצוע לפני תחילת השימוש בו, בעיקר אם בנוסף נעשה שימוש בתכשירים נוספים. בנוסף, יש להיזהר משילוב שלו עם חומצות חזקות אחרות כדי להימנע מגירוי יתר של העור, בעיקר בקרב בעלות ובעלי עור רגיש ועדין או עור אקנתי או הנוטה לאקנה. בקרב בעלי ובעלות עור רגיש או מגורה, תכשיר המכיל ריכוז גבוה במיוחד של ויטמין C עשוי להוביל לגירוי יתר בעיקר אם התכשיר כולל את התצורה הטבעית של חומצה אסקורבית או אם הוא ממקור לא איכותי או כזה שמעורבב עם רכיבים זולים. בנוסף, ויטמין C הוא חומר שמתחמצן יחסית בקלות ולעיתים בעיקר ברכישה של תכשירים לא איכותיים או ממקור לא ידוע או מפוקח בחו"ל, הוא עשוי להתחמצן עוד בבקבוק או בכלי לפני שהתכשיר נפתח. ויטמין C שהתחמצן הוא לא בריא לעור ועשוי לגרות אותו ולגרום גם לפריחה של ממש. בכל מקרה של גירוי יש להפסיק את השימוש בתכשיר ובמידת הצורך לפנות לרופא או רופאת עור.

  ויטמין C במעבדות רבקה זיידה: "מדע במקום מגע"

  הטיפול בשיטת רבקה זיידה מבוסס על מדע במקום מגע וכולל תכשירים איכותיים המיוצרים במעבדות רבקה זיידה ובאישור משרד הבריאות. כל המוצרים הם על בסיס טבעי ומבוססים על צמחי מרפא, חומצות וויטמינים איכותיים. מקור הויטמין C במוצרי רבקה זיידה מגיע משבדיה, בלגיה וצרפת והוא משולב עם רכיבים איכותיים נוספים ששומרים על היציבות שלו, על הריכוז ועל האיכות. שיטת הטיפול הייחודית של רבקה זיידה עזרה עד היום לכ-60,000 מטופלות ומטופלים להתגבר על בעיות עור שונות וביניהן אקנה וצלקות אקנה ולשקם את העור מחטטים, צלקות, כתמים, פיגמנטציה ופגעי עור שונים. הטיפול מתחיל באבחון אישי לכל מטופלת ומטופל נקבעת תכנית טיפולים אישית, מותאמים התכשירים הנכונים והכל בליווי אישי לכל אורך הדרך ועד לריפוי העור. השיטה של רבקה זיידה היא אחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר עם למעלה מ-92% הצלחה, והיא מטפלת ביעילות בכל סוגי האקנה ובשיקום העור מחטטים, צלקות, פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה.

  *האמור אינו מחליף ייעוץ רפואי

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: