ויטמין E
לאקנה וצלקות

ויטמין E הוא ויטמין עוצמתי שמשולב בתכשירים שלנו במעבדות רבקה זיידה שמפתחות תכשירים יעודיים לטיפול באקנה. איך הוא מסייע בטיפול באקנה ובצלקות אקנה ומדוע לא מספיק לצרוך אותו דרך מזון וקפסולות? בכתבה הבאה.

»

לויטמין E יש תפקיד חיוני בשמירה על בריאות הגוף ועל בריאות העור בפרט. הוא נוגד חמצון טבעי וחשוב ומקורו בשמנים צמחיים, אגוזים וזרעים. מהו תהליך החמצון אותו הוא מונע? מדובר בתגובה כימית הנוצרת בתהליך המרת המזון בגוף לאנרגיה זמינה. במסגרת התהליך הזה, משתחררים רדיקלים חופשיים הפוגעים בקרום הפלזמה ובחלבונים. לנוגדי חמצון תפקיד משמעותי במניעת הנזק משום שהם בולמים את תגובת השרשרת המתרחשת בתהליך החמצון על ידי נטרול הרדיקלים החופשיים. היתרון של ויטמין E כנוגד חמצון הוא שהוא לא נפגע תוך כדי התהליך ולא גורם לנזק בשימוש קוסמטי, בתנאי שהוא מגיע ממקור מוכר ומשולב בתכשירים איכותיים. למה חשוב להקפיד על שימוש בויטמין E לפנים ואיך משפיע שמן ויטמין E גם על צלקות? המשיכו לקרוא.

  יש פתרון לאקנה!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם:

  ויטמין E לפנים ולעור – המגן הטבעי

  ויטמין E הוא אחד המרכיבים הטבעיים האפקטיביים ביותר לנטרול הרדיקלים החופשיים. העור שלנו חשוף לשלל מזיקים: זיהום אוויר, עשן, לכלוך, אבק וקרינה אולטרה סגולה ושימוש קבוע בתכשירים איכותיים הכוללים ויטמין E משמש הגנה מפני אותם מזהמים ורדיקלים חופשיים. איך עוזר ויטמין E לעור?

  • שומר על לחות – ויטמין E מגן על קרום התא מפני הרדיקלים החופשיים, מונע בריחת לחות מחוץ לתאים ושומר על העור גמיש. 
  • מסייע בטיפול בדלקות – במקרים של אקנה דלקתי הנגרם בעקבות שגשוג חיידק האקנה P ובמקרים של אסטמה של העור, מסייע ויטמין E במלחמה בדלקות ובריפוי העור. 
  • מסייע בריפוי העור במקרים של אקנה, ע"י ריפוי הפצעים וכפועל יוצא גם הפחתת סימני צלקות. 
  • מסייע בטיפול בפיגמנטציה והיפר פיגמנטציה – שימוש בויטמין E בצירוף ויטמין C נמצאו יעילים לטיפול והבהרה של כתמים בעור שנוצרו מעודף מלנין. 
  • מסייע במניעת סימני הזדקנות – הרדיקלים החופשיים המשתחררים בתהליך החמצון פוגעים בקולגן האחראי לגמישות העור והמראה החלק שלו. ויטמין E נלחם ברדיקלים החופשיים ובכך מסייע לקולגן ולמראה עור מתוח ובריא. 

  איך מזהים שיש מחסור או עודף בויטמין E?

  כבר הבנו שויטמין E חיוני לשמירה על בריאות העור ובריאות בכלל. ויטמין E חשוב גם לתקינות ובריאות המערכת החיסונית ומחסור בו חושף את הגוף לוירוסים, חיידקים ומזיקים שונים. חוסר בויטמין E אינו שכיח והוא מופיע בעיקר אצל מי שסובלים מתזונה לקויה במיוחד, אצל מי שסובלים מבעיה רפואית שמונעת ספיגה שלו ועשוי להופיע גם אצל פגים. 

  התסמינים של מחסור בויטמין E כוללים חולשה שרירית ובמקרים קיצוניים ניוון שרירים, הפרעות בהליכה ותסמינים נוירולוגיים כמו רעידות ודיסקורדינציה. ויטמין E חיוני לפעילות מערכת החיסון וחוסר בויטמין זה עשוי לפגוע ביכולת ההתגוננות של הגוף. מכיוון שלויטמין E תפקיד חיוני לשמירה על העור, מחסור בו יוביל לעור יבש, דק, רפוי וחשוף יותר לנזקי השמש. עודף ויטמין E הוא מצב נדיר והסיבה השכיחה ביותר היא נטילה בלתי מבוקרת של תוספי תזונה. עודף ויטמין E עשוי להוביל להפרעות במערכת העיכול, חולשה, חרדה, עייפות ובחילות. מחקרים מראים כי ייתכן קשר בין נטילה בלתי מבוקרת של ויטמין E בתוספי תזונה לסיכונים בריאותיים אחרים כמו סרטן ומחלת לב. לכן, חשוב ליטול תוספי תזונה רק בהתייעצות עם רופא. זו אחת הסיבות להעדפת ויטמין E בתכשירים למריחה חיצונית על העור משום שבמקרה כזה, אין סכנה בעודף ויטמין E. ויטמין E בשימוש חיצוני נספג כולו בעור ואין חשש מספיגה שלו באזורים בעייתיים כמו קיבה או מערכת החיסון. 

  ויטמין E ואקנה – כיצד הוא מסייע לטיפול?

  אקנה נוצר במקרים בהם בלוטות החלב הנמצאות מתחת לשכבת העור החיצונית יוצאות מאיזון, ומתחילות לייצר חומר שומני בשם "סבום" באופן מוגבר. העור נהיה שומני, וסבום יחד עם תאי עור מתים, אבק ולכלוך סותמים את הנקבוביות ומתניעים תהליך אקנתי. כדי לטפל ולרפא אקנה חשוב קודם כל לאבחן את סוג האקנה ואין טיפול אחד שיתאים באותו האופן לכולם, אולם ככלל, שימוש נכון בויטמין E איכותי לצד תכשירים איכותיים נוספים, יסייע בטיפול וריפוי העור. בין יתר התכונות של ויטמין E לעור וויטמין E לפנים הוא גם: 

  • השמן הטבעי המצוי בויטמין E מסייע בהרגעת העור, מקנה לו מראה בריא ומזין אותו. 
  • שמן ויטמין E לפנים מאיץ את חילוף החומרים והתהליכים התזונתיים של העור, מסייע בשמירה על בריאות התאים ובכך מעודד יצירת תחלופת תאים ויצירת תאי עור בריאים במקום התאים המגורים בעקבות האקנה. 
  • מסייע בשמירה על האיזון של השומניות בעור ובכך מונע התפרצות של אקנה דלקתי הנגרם משגשוג חיידקי האקנה P בסביבות שומניות. 
  • שימוש חיצוני בתכשירים איכותיים הכוללים ויטמין E, חודרים באופן ממוקד לאזורים הדורשים טיפול וריפוי של העור מפני אקנה ובעיות עור נוספות.  
  • אנטי-אוקסידנט עוצמתי שמגן על העור מקרינת השמש ונזקים סביבתיים נוספים העשויים להחריף מצבי אקנה.

  ויטמין E וצלקות אקנה – טיפול וריפוי

  למרבה הצער גם לאחר טיפול וריפוי אקנה עשויות להופיע צלקות לצד פגעי עור נוספים כמו חטטים וכתמים. שמן ויטמין E לצלקות בעיקר כשהוא משולב בתכשירים איכותיים הכוללים רכיבים משלימים, יכול לסייע לריפוי והעלמת צלקות, חטטים וכתמי פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה. ויטמין E מסייע לטיפול וריפוי צלקות בזכות:

  • הוא מאיץ את קצב חידוש העור ומעודד יצירת רקמת עור חדשה ובריאה במקומות בהם נוצרו צלקות וחטטים. התכונה המיוחדת של ויטמין E לשפר את יכולת החידוש של העור, מסייעת ביצירה ושמירה על עור פנים חלק ובריא. 
  • הוא מסייע בשמירה על הלחות של העור שלא תתנדף החוצה ובכך מונע את התייבשות העור ומשאיר אותו מאוזן. כך מסייע ויטמין E בטיפול ומניעת יובש, קשקשת ואדמומיות. כל אלה מפחיתים את הסיכוי לגרד והצטלקות. 
  • כנוגד חמצון הוא מסייע בהפחתת הדלקת בעור ושומר על תאי העור מפני נזק חיצוני.
  •  שילוב של ויטמין E בתכשירים קוסמטיים איכותיים מאפשר לטפל בצלקות וחטטי אקנה באופן ממוקד על ידי מריחה באזורים הללו.

  צורות השימוש בויטמין E – ולמה ליטול אותו בבליעה זה לא מספיק?

  לא מספיק לצרוך ויטמין E באמצעות המזון וכדי לטפל בעור, לרפא אותו מאקנה ולטפל גם בנזקי הפוסט אקנה, חשוב לצרוך ויטמין E במריחה חיצונית באופן יומיומי כחלק משגרת הטיפוח. ויטמין E קיים במספר צורות:

  • מוצרי טיפוח הכוללים שמנים, קרמים או סרומים המכילים את הויטמין. השימוש הוא שימוש חיצוני במריחה על העור. כאשר התכשירים איכותיים ומותאמים אישית לסוג העור, הם מעניקים לו לחות, מסייעים בריפוי ושיקום ושומרים עליו מפני נזקי הרדיקלים החופשיים. 
  • קפסולות של ויטמין E המאפשרות לצרוך אותו דרך מערכת העיכול. ויטמין E חיוני לבריאות הגוף ותפקוד תקין של מערכות שונות אולם לרוב הוא לא יופנה לטיפול באקנה, צלקות אקנה ושיפור העור משום שדרך מערכת העיכול הוא מופנה למערכות הגוף הפנימיות החיוניות. 

  חשוב להקפיד על שימוש קצוב בויטמין E ולהימנע מצריכת יתר, בין אם מדובר בבליעה ובין אם במריחה, כדי לא להגיע למצב של עודף ויטמין E שעלול לגרום לתופעות לוואי. בנוסף, כדאי להתחיל שימוש רק בעקבות ייעוץ מקצועי ואבחון אישי של העור ולהקפיד על שימוש בתכשירים איכותיים. 

  ויטמין E במעבדות רבקה זיידה: "מדע במקום מגע"

  שיטת הטיפול הייחודית של רבקה זיידה במעבדות לטיפול באקנה מבוססת על מדע במקום מגע ושילוב של מגוון טכנולוגיות מתקדמות ויחודיות לצד תכשירים איכותיים, עוצמתיים וייעודים לטיפול באקנה או בפוסט אקנה ובין היתר צלקות, חטטים, פיגמנטציה, היפר פיגמנטציה ושיפור כללי של מרקם העור. כל התכשירים בשיטת רבקה זיידה מיוצרים בארץ במעבדות רבקה זיידה ובאישור משרד הבריאות. התכשירים מבוססים על צמחי מרפא עוצמתיים  מינרלים, חומצות טבעיות, ויטמינים, אצות ורכיבים טבעיים נוספים שהוכחו מחקרית כיעילים לטיפול בבעיות אקנה ופוסט אקנה. הטיפול במעבדות רבקה זיידה עומד בתקנים המחמירים ביותר בעולם, כמו תקן GMP ו-ISO ועזר עד היום לכ-60,000 מטופלות ומטופלים להתגבר על בעיות עור שונות וביניהן אקנה, ולשקם את העור מחטטים, צלקות, כתמים, פיגמנטציה ופגמי עור שונים.

  *האמור אינו מחליף ייעוץ רפואי

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: