מה זה חומצה אזלאית
וכיצד היא משפיעה על טיפול באקנה

חומצה אזלאית היא אחד החומרים החדשניים והאפקטיבים בעולם הטיפול בקוסמטיקה רפואית וקוסמטיקה מתקדמת ולכן קיימים מוצרים רבים המכילים חומצה אזלאית לפנים (ובכלל)

»

חומצה אזלאית היא אחד החומרים החדשניים והאפקטיבים בעולם הטיפול בקוסמטיקה רפואית וקוסמטיקה מתקדמת ולכן קיימים מוצרים רבים המכילים חומצה אזלאית לפנים (ובכלל). חומצה אזלאית היא חומצה ממשפחת אלפא הידרוקסי (AHA), לצד החומצה הגליקולית, הלקטית והמנדלית. חומצה אזלאית היא תרכובת טבעית המצויה בגרעיני חיטה, שעורה או שיפון ובמקור משמשת בצמח כדי להילחם במזיקים שונים. חומצה אזלאית נחשבת רכיב פעיל חזק ולכן משתמשים בחומצה אזלאית לאקנה על כל סוגיו לרבות רוזציאה, סבוריאה ופסוריאזיס. היתרונות הרבים של חומצה אזלאית משמשים גם לטיפולים קוסמטים נוספים, כמו הפחתת דלקתיות, איזון העור ובלוטות החלב, חידוש ושיקום העור, הבהרת העור וסיוע בטיפול בכתמי עור מסוגים שונים (פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה) ותורמת ליצירת מראה עור אחיד יותר. כמו כל הרכיבים הפעילים, חשוב שהשימוש בה יעשה בידיים מקצועיות ובמסגרת תכשירים איכותיים ומאושרים על ידי משרד הבריאות, שאחרת, עשוי טיפול לא נכון בחומצה אזלאית להיות לא אפקטיבי ואפילו להחריף את מצב העור. 

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  יתרונות וחסרונות לשימוש בחומצה אזלאית

  לשימוש בחומצה אזלאית יתרונות רבים אולם עשויות להיות לשימוש בחומצה אזלאית תופעות לוואי ולכן חשוב להכיר לצד היתרונות גם את החסרונות בשימוש שאינו בפיקוח של גורם מקצועי.

   

  יתרונות

  • מרכיב אנטי אוקסידנטי (נוגד חמצון) עוצמתי.
  • יעילה מאוד בעיכוב כתמי פיגמנטציה ומניעת ההתפתחות שלהם, בזכות היכולת שלה לעכב את האנזים "טירוזינאז", האחראי על יצירת פיגמנט המלנין.
  • בעלת יכולת נוגדת דלקת עוצמתית במיוחד, מה שהופך את השימוש בה לאפקטיבי במקרה של טיפול באקנה דלקתי ובאקנה בכלל.
  • מפחיתה את קצב חלוקת התאים בעור לרבות התאים בבלוטות החלב. לכן היא מסייעת באיזון העור והשבת פעילות בלוטות החלב לאיזון והפחתת ייצור והפרשת סבום. 
  • מעודדת את התחדשות התאים הבריאים.


  חסרונות

  • עשויה לגרות עור רגיש
  • נדרשת התמדה: עלול לקחת זמן מה עד שהתוצאות נראות לעין (בדרך כלל בין חודש לשלושה חודשים)
  • יש להימנע משימוש בחומרי ניקוי אגרסיבים במקביל לשימוש בחומצה אזלאית
  • עשויה במקרים מסוימים לגרום לאדמומיות או יובש
  • לעיתים מלווה בתחושת עקצוץ (לרוב חולפת כשהעור מתרגל)
  • מחייבת הקפדה על שימוש בתכשיר הגנה מפני השמש 
  • נדרש מעקב על העור וגם התאמות נוספות בשגרת הטיפוח הביתית במהלך השימוש בחומצה אזלאית

  תופעות לוואי לשימוש בחומצה אזלאית

  כאשר משתמשים בתכשירים הכוללים רכיבים פעילים, עשוי השימוש להיות מלווה גם בתופעות לוואי, קלות לרוב. מרבית תופעות הלוואי חולפות תוך תקופת שימוש קצרה. אלה הן תופעות הלוואי הנפוצות:

  • תחושת עקצוץ בעור שיכולה במקרים מסוימים להגיע לידי תחושת צריבה
  • אדמומיות בעור
  • קילוף עדין של העור, בעיקר בתחילת הטיפול
  • במקרים נדירים, עשויה החומצה לגרום לקילוף מאסיבי של העור, גירודים בלתי פוסקים של העור, תחושת צריבה, שלפוחיות, כאבים באזור הפנים, בגוף או במפרקים, נפיחות ולחץ, חום, קשיי נשימה ושיעול. בכל אחד מהמקרים האלו יש להפסיק מיד את השימוש ולפנות לרופא. 

  אזהרות לשימוש בחומצה אזלאית

  כאשר משתמשים בתכשירים המכילים רכיבים כמו בתכשירים המכילים חומצה אזלאית, חשוב מאוד להשתמש באופן קבוע במקדם הגנה שאינו פוחת מ-SPF 30 גם בימי החורף. מכיוון שחומצה אזלאית עשויה במקרים מסוימים לגרום לגירוי בעור, כדאי לבצע בדיקת רגישות לפני תחילת השימוש באופן גורף ובמשך כמה ימים למרוח מעט ממנה על כף היד. במידה ואין גירוי, אפשר לנסות על אזור לא בולט בפנים למשך כמה ימים כמו צידי הלחי או מאחורי האוזן. בנוסף, בתקופת השימוש בחומצה אזלאית כדאי להימנע משימוש בחומצות בטא הידרוקסי (BHA) כמו חומצה סליצילית משום שהשילוב בין השתיים עלול לגרום להתפתחות של יובש וגירוי. למרות שמדובר בחומר רב עוצמה, מותר להשתמש בחומצה אזלאית בהריון.

  חומצה אזלאית בשיטה של רבקה זיידה

  בשיטה של רבקה זיידה מיוצרת החומצה האזלאית באופן סינטטי במעבדה והוכחה כאפקטיבית יותר מהטבעית הנמצאת בדגנים. כל מוצרי "מעבדות רבקה זיידה" מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד ובאישור משרד הבריאות. החומצה האזלאית משולבת בתכשיר ייחודי בשם PM REPAIR GEL הכולל גם חומצה לקטית, קפאין ורטינול שמגביר את יעילות החומצה האזלאית ומלחח את העור. בנוסף לחומרים הפעילים, כולל התכשיר גם תמציות בוטניות שונות ומרכיבים נוספים נוגדי חמצון. במסגרת הטיפול משולבין תכשירים נוספים שגם הם מיוצרים במעבדות רבקה זיידה על בסיס צמחי מרפא, ויטמינים, מינרלים ופפטידים המסייעים בשיקום והבראת העור האקנתי לצד טיפולים במרכז לטיפול באקנה בשיטה של רבקה זיידה המשלבים רקיחות טבעיות ועוצמתיות יחד עם מכשור פוטודינמי – היחיד בארץ בעל 5 אורכי גל שונים, שלכל אחד מהם תפקיד חיוני וחשוב אחר בטיפול באקנה על כל סוגיו, מניעת הישנותו, ריפוי ושיקום העור.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: