חומצה ציטרית (לימון)
והשפעתה על אקנה ועור הפנים

עוד בימי עבר, השתמשו נשים במיץ הלימון כדי ליהנות מעור אחיד ובהיר. כיום יודעים, שהסיבה לכך היא משום שמריחת הלימון כמוהו כמריחת חומצה ציטרית

»

עוד בימי עבר, השתמשו נשים במיץ הלימון כדי ליהנות מעור אחיד ובהיר. כיום יודעים, שהסיבה לכך היא משום שמריחת הלימון כמוהו כמריחת חומצה ציטרית (Citric Acid) לפנים המצויה בריכוז גבוה בלימון ועם השנים והפיתוחים הטכנולוגים, חברות קוסמטיקה רבות, התחילו לשלב את החומצה הזו בתכשירים. חומצה ציטרית מוכרת גם בשם חומצת לימון, היא חומצה ממשפחת חומצות האלפא הידרוקסיות שככלל תפקידן הוא להמיס את הדבק הבין עורי. בריכוזים גבוהים של חומצות אלפא הידרוקסיות, הן גם מעוררות את העור לייצר קולגן. חומצה ציטרית היא חומצה אורגנית והיא שכיחה במיוחד בפירות הדר משום שהיא אחראית על הטעם החמצמץ שלהם, ומכאן גם הכינוי "חומצת לימון". החומצה הציטרית עושה מעין פילינג עדין לעור, ממיסה את הדבק הבין עורי, מסירה תאי עור מתים ומכינה את העור לקלוט טוב יותר חומרים פעילים אחרים. בנוסף, היא מסייעת להבהרת העור, יצירת מרקם אחיד ובזכות פילינג עדין וניקוי העור, היא מסייעת גם לטיפול במצבי אקנה. החומצה הציטרית נחשבת עדינה ולרוב ניתן להשתמש בה ללא מרשם רופא אולם ככל חומצה וחומר פעיל אחר, ההמלצה היא להשתמש בה במתינות ולהתחיל בהדרגה כדי לאפשר לעור להתרגל ולהימנע מגירוי יתר.

  יש פתרון לאקנה!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם:

  יתרונות וחסרונות לשימוש בחומצה ציטרית

  כמו כל חומר פעיל, גם לחומצה הציטרית יש יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר.

  יתרונות:

  • עושה פילינג עדין לעור, ממיסה דבק בין עורי ומסירה תאי עור מתים.
  • מבהירה את העור ומסייעת ליצירת גוון עור אחיד.
  • מסייעת באיזון רמות ה-PH בעור ובכך גם מסייעת בהגנה על העור.
  • מסייעת לטיפול באקנה שנוצר או מחריף בין היתר בגלל סתימת הנקבוביות.
  • מכווצת את הנקבוביות.
  • החומצה הציטרית עשירה בנוגדי חמצון המסייעים במניעת הזדקנות מוקדמת של העור ולכן היא משמשת גם כרכיב אנטי אייג'ינג.
  • מותר להשתמש בחומצה ציטרית בהריון ובהנקה.

  חסרונות:

  • לבעלות ובעלי עור רגיש, עשויה החומצה הציטרית לעורר גירוי בעור.
  • יש להימנע מלמרוח חומצה ציטרית במקביל לרטינול.
  • החומצה הציטרית מגבירה את רגישות העור לשמש ולכן חובה להשתמש במקדם הגנה איכותי בכל שעות היום ובכל עונות השנה.

  תופעות לוואי לשימוש בחומצה ציטרית

  על אף שחומצה ציטרית נחשבת עדינה יחסית, לשימוש בה עשויות להיות תופעות לוואי שחשוב להכיר:

  • במוצרי קוסמטיקה שקיבלו את אישור משרד הבריאות, ריכוז החומצה הציטרית הוא בטוח לשימוש. יש להיזהר מרכישה של מוצרים שאינם מאושרים ומרכישה באתרים שאינם תחת פיקוח. חומצה בריכוז גבוה מדי עשויה לגרום נזק לעור.
  • אצל בעלי ובעלות עור רגיש, עשויה החומצה הציטרית לגרום לגירוי העור, לאדמומיות ואפילו לגירוד. חשוב להתחיל את הטיפול בחומצה ציטרית בהדרגה וגם אחרי שהעור מתרגל, לא יותר מפעמיים שלוש בשבוע.
  • החומצה הציטרית מגבירה את הרגישות לשמש ולכן חובה להיזהר מפני השמש ולהקפיד להתמרח במקדם הגנה איכותי.

  אזהרות לשימוש בחומצה ציטרית

  ככלל חומצה ציטרית נחשבת עדינה יחסית לחומצות ולכן נחשבת בטוחה לשימוש ומותרת גם למריחה בהריון. יחד עם זאת, יש להימנע מלהשתמש בחומצה ציטרית במקביל לשימוש ברטינול כי השילוב בין שני החומרים הפעילים האלה, עשוי לעשות גירוי בעור. השימוש במקביל יכול להעשות לסירוגין לפי ימים מסוימים או להפריד בין מוצר אחד לבוקר והשני לערב. במידה ונוצר גירוי בעור כתוצאה משימוש בחומצה ציטרית, יש להפסיק באופן מיידי את השימוש בתכשיר. במידה והגירוי לא עובר גם לאחר שהופסק הטיפול בתכשיר ואפילו מחמיר, יש לפנות בהקדם למרפאת עור או רפואת משפחה.

  איך משתמשים בחומצה ציטרית אצל רבקה זיידה

  כל התכשירים בשיטת רבקה זיידה מיוצרים במעבדות רבקה זיידה ופיקוח ואישור של משרד הבריאות. התכשירים מבוססים על צמחי מרפא וכוללים רכיבים פעילים וחומצות טובות ופעילות כולל חומצה ציטרית. תכנית הטיפולים אצל רבקה זיידה מותאמת אישית לכל מטופל ומטופלת בהתאם למצב העור, סוג העור, אקנה (אם יש), סוג האקנה, עוצמת האקנה, צלקות או חטטים. השיטה של רבקה זיידה עזרה עד היום למעל 60,000 מטופלות ומטופלים ליהנות מעור בריא, משוקם וקורן ולחייך כל בוקר לראי, והכל בזכות אבחון מדויק, הכנת תכנית טיפולים מדויקת ומותאמת אישית מתכשירים איכותיים ורכיבים פעילים וטכנולוגיה מתקדמת.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: