טיפול טבעי באקנה
5 אפשרויות מומלצות

אנשים רבים אשר חוו התפרצות אקנה, מרגישים כי הטיפול הקונבנציונלי עלול להזיק ומפחדים מתופעות הלוואי והצלקות שהוא עלול להשאיר אחריו. אז איך מטפלים באקנה באופן טבעי? במאמר הבא

»

גם אתם קמתם הבוקר ורצתם למראה לראות האם משהו השתנה והאקנה נסוגה? אם כן, אתם לא לבד. אקנה היא אחת מבעיות העור הנפוצות בעולם ולמעשה יש אומרים כי 85% מבני האדם יעברו יום אחד התפרצות קלה או חמורה. אם אתם שייכים ל-15% אחוז הנותרים אין לכם מה לחפש פה, אך אם אתם כרגע מלטפים חצ'קון סורר, בסוף הכתבה תגלו בדיוק את מה שאתם צריכים.

יש מגוון שיטות לטיפול באקנה – החל מתרופות במרשם ועד טיפולים פולשניים אצל הקוסמטיקאית. אנשים רבים מרגישים שטיפולים הללו הנם אגרסיבי ומחפשים טיפול טבעי לאקנה, עם כמה שפחות תופעות לוואי, כאב וכמובן צלקות. במאמר זה נסקור חמישה סוגי טיפולים טבעיים ופופולריים לטיפול באקנה. מוכנים? יצאנו לדרך!

תזונה

"אנחנו זה מה שאנחנו אוכלים" כך משננים לנו הרופאים, מאמני הכושר ויותר מכולם חסידי הטיפולים והשיטות הטבעיות לטיפול במגוון בעיות בגוף. טיפול טבעי באקנה לא שונה מהם. חלק מהגורמים לאקנה, הם למעשה שינויים תזונתיים המזיקים לחילוף החומרים ובקשר ישיר – למצב עורנו.

אז מה ניתן לעשות במסגרת טיפול טבעי לאקנה הכולל שינוי בתזונה? ובכן לפני הכל ניתן למנוע את הופעת האקנה במניעה – הימנעות ממאכלים המעודדים התפרצות אקנה. אם יש לכם נטייה לעור הסובל מאקנה וגם אם לא ואתם מעוניינים להימנע מסיכוי לאקנה, תגידו שלום לצ'יפס ולשוקולד – אכילה מרובה של סוכרים ושומנים, מאכלים מטוגנים ותתפלאו לשמוע גם מוצרי חלב, עלולה להחמיר את מצב האקנה.

חיידקים מתפתחים טוב יותר בסביבות עתירות סוכר כיוון שהם ניזונים ממנו ולכן תזונה עמוסת סוכר יכולה להחמיר את מצב האקנה. אכילת מזונות מטוגנים או שמנים יוצרת שומנים בדם שבתורם משפיעים על יצירת שומן בעור הפנים. ומדוע מוצרי חלב מעודדים אקנה? במוצרי החלב יש הורמונים המשפיעים על בלוטות החלב בגופנו ואקנה מושפעת מכל שינוי הורמונלי העובר על גופנו. רמת הרגישות לשילוב המזונות הללו שונה לכל אחד אך אם יש לכם עור הנוטה לאקנה, מניעה ממזונות אלו עשויה להיות מורגשת במיוחד.

למאמר המלא על תזונה ואקנה>>>

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  ניקוי רעלים

  הטרנד הלוהט בדיאטות ואיזון גופני מגיע גם לטיפוח העור ולא פלא כי השניים קשורים זה בזה – אם בסעיף הקודם למדנו כי אתה זה מה שאתה אוכל, ניקוי הרעלים מוכיח לא פעם כי התנקות מצריכת מזונות וחומרים מזיקים עשוי לחולל פלאים.

  אז כיצד ניקוי הרעלים קשור לאקנה? ובכן הקו הראשון של ניקוי הרעילים הוא להימנע לחלוטין מהמזונות שמנינו בסעיף הקודם שמלבד היותם מעוררי אקנה מזיקים למכלול תהליכים בגופנו. בתקופת ניקוי הרעלים, יש להימנע מכל צורות הסוכרים והפחמימות המזוקקים – משקאות קלים, מיצי פירות, קפה ומוצרים המכילים קפאין המשפיעים על הכבד, אורז ופסטה לבנים ולא מדגן מלא, אסור לחם לבן בשל כמות הסוכר הגבוהה, דגני הבוקר שאינם מלאים, כל סוגי הקינוחים, עוגיות ומאפים. מן הצד השני יש להרבות בשתיית מים לצד צריכת ויטמינים מירקות.

  נשמע קשה? זה באמת קשה ורבים נכשלים בחצי הדרך כך שניקוי רעלים אפקטיבי ככל שיהיה מאוד קשה לביצוע ולכן מגבילים אותו בזמן. לסיכום: לא מתאים לכולם אבל יכול לעזור.

  טיפול מקומי

  אם אתם פחות בעניין של לצום או לשתות רק מים עם ג'ינג'ר תמיד יש את שיטת המשחות והמרקחות הטבעיות שנועדו לטיפול מקומי. טיפול מקומי הוא בעצם טיפול חיצוני שאינו כולל תרופות בבליעה או טיפולים הנחשבים אגרסיביים יותר, ממש כמו הטיפול אצלנו במעבדות רבקה זיידה. בשל ההגדרה הרחבה הזו רבים הטיפולים הנכנסים תחת היריעה של "טיפול מקומי" לכן אנו נרצה להזכיר לכם כמה כללי ברזל:

  • אל תבנו לעצמכם שגרת טיפול ללא ליווי מקצועי – בניית פרוטוקול טיפול עצמאי וטיפול מקומי ללא ליווי עלולים להיות לא אפקטיביים במקרה הטוב ואף מסוכנים במקרה הרע, שכן שילוב לא נכון של חומרים עלול להרע את מצבכם.
  • אפקטיביות – צר לנו לבשר אך במרבית התכשירים על מדפי הפארם הרכיב העיקרי הוא מים כך שתרופת פלא להתפרצות קשה לא תמצאו שם וכדאי להתאים את הציפיות אל המוצר.
  • התאמה לעור המטופל – חשוב להבין שבטיפולים מקומיים התוצאה איננה קסם – היא נוצרת מהתאמה מדויקת של הפרוטוקול – המינון והשילוב וההרכב לעור המטופל ושגרת יומו.
  • יש מילת קסם אחת בטיפול באקנה והיא התמדה – אם תתמידו בשגרת הטיפוח המקצועית שהומלצה עבורכם תוכלו לראות את השינוי.

  הורדת סטרס

  סטרס הוא המחלה של המאה ה-21, כך אומרים הרופאים והם לא טועים. מחלות רבות נקשרות באותו סטרס – הלחץ הנפשי שאנו עוברים מדי יום, אם בעבודה, בלימודים, בצבא או בחיינו האישיים עם חברים משפחה ובני זוג. הסטרס, יכול לגרום למחלות ממש והיום נקשר שמו במחלות לב, בעיות נשימה, שבץ מוחי ואפילו סרטן.

  אז מה הפלא כשזה מגיע לאקנה הסטרס מככב ברשימת הגורמים להתפרצות קלה כחמורה? מחקרים מ-15 השנה האחרונות מגלים כי יש קשר ישיר בין סטרס לבין אקנה. מצב לחץ נפשי ודחק קיצוני משחררים הורמונים בכמות מוגברת בגופנו, הורמון הסטרס הינו "הורמון משחרר קורטיקוטרופין" או CRH, הוא אחד ההורמונים שאובחנו כקושרים את מצב הדחק והלחץ הנפשי שלו אל התפרצויות האקנה. CRH נקשר אל קולטנים בבלוטות החלֶב המייצרות את הסבום המופרש בעורנו ומשבשים את פעילותן התקינה – ללחח את העור ובמקום התפקוד התקין נוצרות סתימות המובילות במהרה להתפרצות אקנה. מהניסיון שלנו, זה אחד הגורמים המשמעותיים ביותר להתפרצות של אקנה בעור שלנו.

  כמובן שהנטייה של אנשים בלחץ היא לגעת בעור הפנים ובעיקר בפצעונים לא עוזרת ומחמירה את המצב. אז מה עושים עם כל הלחץ הזה? טיפול טבעי בסטרס יכלול הורדה אם לא הימנעות מוחלטת מקפאין, פעילות גופנית קבועה ומתונה והקפדה על שגרת שינה של 8 שעות ההכרחית להתחדשות הגוף והחזרת האיזון. בנוסך, יש טכניקות שונות להרגעה טבעית וטיפול טבעי באקנה שנוצר ממצבי לחץ. מדיטציה מסייעת להרגעת הנפש, אומנויות מהמזרח הרחוק כגון טאי צ'י ויוגה הוכחו מחקרית כמסייעות להפחתת הלחץ. תזונה בריאה מסייעת לרוגע וכמובן לקחת הכול בקלות.

  איזון הורמונלי

  כפי שהזכרנו בסעיף הקודם להורמונים קשר הדוק וישיר למצב העור שלנו ובעיקר להתפרצות האקנה. הורמונים הם חומרים כימיים המופרשים בגופנו ונקלטים באזורים שונים ומהווים את אחת מצורות התקשורת בתוך גופנו ובכך מסייעים להתנהלותו התקינה. חוסר איזון הורמונלי אם כך יכול להשפיע על מגוון תהליכים בגופנו וכמובן גם על תהליכים הקשורים בעור ומשפיעים על מצבו.

  ישנם הורמונים שתפקידם לסייע ביצירת ליחוח לעור באמצעות נוזל שומני הנקרא סבום שעוזר ללחח את העור והחומצות שבו נלחמות בחיידקים על העור. היום אנו יודעים כי הסבום קשור להורמונים הגבריים והתפרצות של אקנה קשורה לחוסר איזון בין ההורמונים הנשיים לגבריים – הטסטוסטרון מול האסטרוגן. במקרה של חוסר איזון הורמונלי בלוטות החלב יוצרות עודף של סבום או סבום שומני יותר, דבר הפוגע ביכולתן של הנקבוביות לרענן ולנקז רעלים מן העור ויוצר חסימה שעלולה להוביל להצטברות חיידקים ודלקת – אקנה.

  יש כמה דרכים לאזן את רמת ההורמונים באופן טבעי, את רוב הדרכים כבר מנינו בסעיפים הקודמים. עם זאת, בגלל שינויים הורמונליים במהלך חיינו כמו למשל גיל ההתבגרות, מחזור והריון אנו עלולים לראות עלייה טבעית בשכיחות מצבי אקנה בזמנים אלו. כמובן שבמידה ויש חשש לפעילות הורמונלית מוגברת או לא תקינה רצוי לפנות לרופא\ת המשפחה או לרופא\ת נשים על מנת לבצע את כל הבדיקות הנחוצות ולבדוק האם לא קיימת בעיה הורמונלית שיש לה טיפול ממוקד.

  טיפול טבעי באקנה בשיטה של רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  מחפשים שיטה טבעית ואפקטיבית לטיפול באקנה? גם רבקה זיידה חיפשה ולפני 22 שנה הביאה את השיטה הטבעית לטיפול באקנה, שיטה שמאז שינתה את חייהם של עשרות אלפי מטופלים ומציגה 92% הצלחה. שיטת רבקה זיידה לא כוללת טיפולים פולשניים, פילינגים וחומרים כימיים אגרסיביים או לייזר. לא תאמינו אבל השיטה אינה כוללת מגע אדם – לחיצות וניקוזים שמלבד להכאיב גם עלולות להותיר צלקות.

  אז מה היא כן כוללת? בתחילת התהליך תפגשו עם יועצת רפואית אשר תאבחן את מצב האקנה שלכם ותתאים לכם תוכנית טיפול אישית הלוקחת בחשבון מגוון פרמטרים הכוללים את מצב עורכם, בריאותכם ואף את שגרת יומכם. הטיפול משלב ביקור חודשי ועבודה עם מכשור חדשני, לצד טיפול מדוקדק בתכשירים מבוססי צמחי מרפא אפקטיביים, המותאמים אישית לעורו ומצבו של כל מטופל ומשתלבים בשגרת הטיפוח היום יומית. לאחר כבר לאחר מספר שבועות ניתן לראות שיפור ניכר במרקם העור, מניעת התפרצויות עתידיות ואפילו טשטוש צלקות שנוצרו מהתפרצויות אקנה קודמות וכל זאת ללא כאב, ללא תופעות לוואי וללא סיכון להותרת צלחות וחטטים בעור.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: