טיפול פוטותרפיה
לאקנה מכל הסוגים

טיפול פוטותרפיה הוא אחד הטיפולים המתקדמים, הבטוחים והיעילים לטיפול בכל סוגי האקנה. טיפולי פוטותרפיה נכנסו לשימוש כבר בשנות ה-90 של המאה הקודמת לאחר שנמצאו יעילים ובטוחים לשימוש, ומאז, הטכנולוגיה המשמשת לטיפול פוטותרפי לאקנה הלכה והשתכללה. טיפול פוטותרפיה לאקנה מתבצע באמצעות מכשיר מיוחד הפועל על גלי אור באורכים שונים, כאשר כל אורך גל משמש ליישום אחר והשפעתו שונה על העור. המאפיין העיקרי של גלי אור הוא היכולת לחדור לעומק הרקמות, לטפל ברמות הפגועות מבלי לפגוע ברקמות שמסביב. איך עובדת טכנולוגית גלי האור של טיפול פוטותרפיה אקנה, מה הופכת אותה ליעילה כנגד כל סוגי האקנה ומה תפקידו של כל אחד מגלי האור? המשיכו לקרוא.

»

טיפול פוטותרפי במעבדות רבקה זיידה

שיטת רבקה זיידה היא שיטה טבעית ייחודית לטיפול בכל סוגי האקנה הפועלת מזה 23 שנים ומבוססת על שילוב בין מוצרים איכותיים המופקים מצמחי מרפא, לצד מכשיר פוטותרפי יחיד מסוגו בארץ, שפועל ביעילות חסרת תקדים על כל סוגי האקנה, כתמי אקנה כולל כתמי אקנה אדומים, כתמי אקנה בפנים, כתמי אקנה בגב, פוסט אקנה, כתמי פוסט אקנה וצלקות. טיפול פוטותרפי באמצעות אור מאושר לשימוש על ידי ה-FDA וקיימים מכשירים רבים בארץ ובעולם הפועלים בטכניקת זו. במעבדות רבקה פותח מכשיר פוטותרפי ייחודי ויחיד מסוגו שלא קיים בשום מקום אחר. בעוד שמרבית המכשירים הקיימים פועלים בדרך כלל רק על שני אורכי גל, המכשיר הייחודי בשיטת רבקה זיידה, הוא היחיד בארץ בעל חמישה אורכי גל שונים שלכל אחד מהם תפקיד חשוב אחר בטיפול באקנה, במניעת הישנות ושיקום העור מכל סוג של אקנה ובכל גיל. מכיוון שכל אורך גל אחראי על אספקט אחר החיוני לטיפול באקנה, לשיקום העור ולטיפול בדלקות עור נוספות כמו סבוריאה ואקנה רוזציאה, התוצאות המתקבלות בשיטת רבקה זיידה הן מהטובות ביותר בארץ והטיפול מסייע לא רק בטיפול בכל סוגי האקנה היישר מהשורש – בלוטות החלב והחלמת העור אלא גם במניעת הישנות האקנה. שיטת רבקה זיידה פועלת בהצלחה של כ-92% וסייעה עד היום לעשרות אלפי מטופלות ומטופלים. 

טיפול פוטותרפי לאקנה וולגריס

אקנה או בשמה הרפואי "אקנה וולגריס" הוא מחלת עור דלקתית, בחלק ניכר מהמקרים היא כרונית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אקנה אינו מנת חלקם של בני ובנות נוער בלבד, והוא עשוי להתפרץ גם בגילאים מבוגרים ואפילו בגיל המעבר. אקנה נוצר כאשר בלוטות החלב יוצאות מאיזון, מתחילות לייצר חומר שומני בשם "סבום" ביתר. הסבום העודף ביחד עם תאי עור מתים סותם את נקבוביות העור, וגורם לתחילת התהליך האקנתי. במקרה הקל יווצרו ראשים שחורים או לבנים המוכרים בשם "קומודונים" ובמקרים החמורים, מתפתח אקנה שעשוי להפוך לדלקתי. הסיבות להיווצרות אקנה הן רבות ומגוונות: סיבות הורמונליות, תורשה, אורח חיים, היעדר הרגלי היגיינה, שימוש במוצרי פנים שאינם מתאימים לעור, ייבוש יתר של העור, נטילת תרופות מסוימות המעוררות את בלוטות החלב, מצבי סטרס וכיו"ב. טיפול פוטותרפי לאקנה מסייע בקטילת חיידקי האקנה P, מאזן את בלוטות החלב, ממזער נקבוביות, מסייע לטפל בקומודונים (ראשים שחורים או לבנים) ומפחית בלוטות שומן האחראיות על הפרשת הסבום הגורם להתפתחות אקנה. הטיפול הפוטותרפי מתאים לכל סוגי האקנה ולכל העוצמות: מאקנה קל ועד אקנה קשה, אקנה תת עורי ואקנה דלקתי. אחד היתרונות הגדולים של הטיפול הפוטותרפי הוא העובדה שהטיפול חיצוני ולא פולשני, ונעשה באמצעות חשיפת העור לאורכי גלי אור שונים היוצרים תגובה פוטוכימית. משך החשיפה לאור נקבע בהתאם לסוג הטיפול ולתוצאה הרצויה. בזכות העובדה שהטיפול אינו פולשני הוא אינו כרוך בכאב משמעותי וההחלמה ממנו פשוטה.

התוצאות הצפויות

הטיפול הפוטותרפי מבוסס על שלבים שונים של השבת האיזון לעור, ושיקום שלו מבפנים. בשלב הראשון אצל חלק מהמטופלים והמטופלות עשויה להיות החמרה זמנית. אורכי הגל השונים במסגרת הטיפול הפוטותרפי, אחראים על פעולות שונות שכל אחת מהן, פועלת על אספקט אחר ומשך כל פעולה משתנה מאחד לאחרת. טיפול פוטותרפי הוא אחד הטיפולים הבטוחים והיעילים לאקנה והוא משלב איזון בלוטות החלב והפסקת ייצור עודף של סבום, עם קטילת חיידקי האקנה P האחראים על הדלקתיות, שיקום העור, ייצור קולגן, וטיפול בפוסט אקנה. הטיפול הוא טיפול מתמשך האורך מספר חודשים לצד טיפול תומך ויומיומי עם תכשירים המיוצרים במעבדות רבקה זיידה ובאישור משרד הבריאות, המכילים רכיבים פעילים במיוחד. השילוב בין הטיפול הפוטותרפי לטיפול התומך באמצעות התכשירים, מסייע לטיפול באקנה חוזר ונשנה בכל הגילאים ומכל הסוגים. 

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  טיפולים פוטותרפיים לאקנה רוזציאה

  אקנה רוזציאה הוא סוג ייחודי של אקנה הנגרם מכלי דם גלויים והוא מאופיין במראה אדמומי של העור  ומכאן שמו – Rosacea על שם האדמומיות שהוא מעניק לעור. התפרצות של אקנה רוזציאה מלווה בדרך כלל לצד האדמומיות גם בבליטות קטנות בפנים בצבע אדום ובדרך כלל חלקן יהיו גם מוגלתיות. הסיבה להיווצרות אקנה רוזציאה שונה לחלוטין מאקנה וולגריס: בעוד שאקנה וולגריס נוצר כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב והפרשת יתר של סבום שסותם את הנקבוביות, המקור של אקנה רוזציאה הוא כלי הדם ונימי הדם באזור הפנים. מכיוון שהסיבות להיווצרות שונות, גם הטיפול הרלוונטי שונה וחשוב לאבחן ולטפל נכון בסוג האקנה כדי לא להחמיר את המצב עם שימוש בתכשירים לא מתאימים. טיפול פוטותרפי מסייע גם במקרה של אקנה רוזציאה בזכות השימוש באור הירוק שחודר גם אל נימי הדם, מפחית אדמומיות ומסייע בשיקום העור. 

  התוצאות הצפויות

  טיפול פוטותרפי לאקנה רוזציאה, מצריך סדרה של טיפולים ו….הרבה סבלנות. תכנית הטיפולים הפוטותרפית, הבחירה באורך הגל ואפילו משך כל טיפול, מותאמים אישית לכל מטופל ומטופלת לאחר אבחון פרטני של סוג האקנה, העצמה של האקנה וגם בהתאם לתגובה הפרטנית של כל אחד ואחת. לצד הטיפול הפוטותרפי, יותאמו תכשירים שנרקחו בהתאמה אישית, במעבדות רבקה זיידה ובאישור משרד הבריאות. התכשירים משמשים כטיפול תומך בבית והם חיוניים לתהליך.

  טיפול פוטותרפי לסבוריאה

  סבוריאה או בשמה הרפואי "סבוריאה דרמטיטיס" היא דלקת עור חלבית כרונית הנגרמת כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב שבדרמיס ומתבטאת בעיקר באזור הפנים והראש. הגורמים לסבוריאה הם מגוונים וביניהם סביבה ומזג אוויר, מחסור בשינה, לחץ וסטרס, תזונה לקויה, רקע גנטיי ופטריית המלסזיה המצויה על פני העור שלנו. פטריית המלסזיה ניזונה משומן ולכן במצב של הפרשת שומן ביתר על פני העור, היא עשויה להפוך לפעילה ולייצר קשקשת שנראית על עור הפנים והקרקפת. הגורמים לסבוריאה שונים מאלה של אקנה ואבחון שגוי שלה יוביל לטיפול לא נכון שעשוי רק להחמיר את הבעיה במקום לטפל בה. טיפול פוטותרפי נמצא יעיל עבור טיפול בסבוריאה, במיוחד הטיפול באמצעות האור הירוק שמפחית את האדמומיות והקשקשת, מרגיע את העור, מסייע בשיקום שלו, מחזיר את האיזון לבלוטות החלב ולכן מונע גם הישנות של הסבוריאה בהמשך. 

  התוצאות הצפויות

  טיפול פוטותרפי נמצא יעיל במיוחד עבור טיפול בסבוריאה. הטיפול מורכב מסדרה של טיפולים וקצב ההחלמה משתנה בין אחד לאחרת. הטיפול באמצעות המכשיר הפוטותרפי מלווה בהמשך טיפול תומך ויומיומי באמצעות תכשירים מותאמים אישית לכל אחת ואחד המיוצרים במעבדות רבקה זיידה ומאושרים על ידי משרד הבריאות. השילוב שבין טיפולים פוטותרפיים לבין תכנית טיפולים תומכת באמצעות תכשירים לשימוש יומיומי בבית, מסייע להחלמת העור והשיקום שלו. 

  סוגי אורכי גל לטיפולים פוטותרפיים

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  המכשיר הפוטותרפי בשיטת רבקה זיידה, הוא המכשיר היחידי בארץ בעל חמישה אורכי גל שונים. לכל אורך גל תפקיד משמעותי אחר והשילוב בין אורכי הגל השונים יחד, הוא שמביא לתוצאות חסרות תקדים בטיפול באקנה לרבות טיפול פוסט אקנה והוא מבטיח לא רק את החלמת העור ושיקומו, אלא גם את מניעת השנות האקנה:

  • האור הכחול מסייע בטיפול ומניעת אקנה דלקתי והוא פועל על פני שטח העור וקוטל את חיידקי האקנה P הנמצאים על פני העור. 
  • האור האדום הוא ביואקטיבי ובעל יכולת חדירה אל עומק העור עד השכבה התחתונה ביותר. הוא גורם לעור לייצר כמות גדולה של חלבון הקולגן ובכך מסייע לחידוש העור. 
  • האור הירוק מפחית אדמומיות ומסייע לעור מגורה. הוא עובד מצוין על עור רגיש ומסייע בטיפול בסימנים וכתמים אדומים. 
  • האור הצהוב מטפל בסימני פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה – אותם כתמים הנוצרים כתוצאה מפצעים, שמש, הורמונים וגיל. הוא משפיע ישירות על התאים המייצרים את חומר המלנין האחראי על הפיגמנט בעור. 
  • האור הסגול משפר את קצב חילופי החמצן בתאים, ובכך הוא מסייע לתאים להתחדש בקצב מהיר יותר. האור הסגול מוביל ליצירת רקמת תאי עור בריאים יותר וכך מסייע בהפחתת סימני אקנה וצלקות. 
  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: