מה זה חומצה היאלורונית
וכיצד היא משפיעה על טיפול באקנה

חומצה היאלורונית היא אחת החומצות המוכרות בתחום הקוסמטיקה, הקוסמטיקה הרפואית והאסתטיקה הרפואית, ובדרך כלל שמה נקשר לטיפולי אנטי אייג'ינג ומילוי קמטים

»

חומצה היאלורונית היא אחת החומצות המוכרות בתחום הקוסמטיקה, הקוסמטיקה הרפואית והאסתטיקה הרפואית, ובדרך כלל שמה נקשר לטיפולי אנטי אייג'ינג ומילוי קמטים. אבל לחומצה ההיאלורונית יש תפקידים חשובים נוספים כמו מניעת שחיקה של סחוסים במפרקי הגוף, ולחומצה היאלורונית לפנים יש תפקיד חשוב גם במסגרת טיפול באקנה משום שהיא מזרזת את תהליך החלמת העור מפצעים וטראומות שונות. חומצה היאלורונית היא מרכיב חשוב המצוי באופן טבעי בגוף והתפקיד שלה הוא להגביר את הסמיכות בנוזלי גוף שונים. חומצה היאלורונית נמצאת בריכוז גבוה יחסית בסחוס ובמפרקי הגוף. לחומצה היאלורונית תפקיד חשוב בעור כי היא מסייעת לתיקון הרקמה וסופחת אליה נוזלים וככה שומרת על רמות הלחות התקינות שבעור. עם השנים, הגוף שלנו מייצר פחות ופחות חומצה היאלורונית. בגלל התכונה סופחת המים שלה, המולקולה של חומצה היאלורונית גדולה יחסית ועד לפני כמה שנים אפשר היה להחדיר אותה לעור רק בהזרקה. אבל בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה הצליחו לפתח מולקולה שיחד עם רכיבים נוספים שתורמים לספיגה, יכולה לחדור פנימה לעור. העובדה שכיום אפשר להשתמש בחומצה היאלורונית בתכשירים במריחה, היא יתרון גדול במסגרת שימוש בחומצה היאלורונית לאקנה משום שבטיפול באקנה השכבות המשמעותיות לתיקון וריפוי הן דווקא השכבות העליונות של העור. תכשיר איכותי המכיל חומצה היאלורונית בריכוז גבוה מסייע רבות בשיקום עור אקנתי וטיפול בסימני פוסט אקנה כמו צלקות, סימנים שונים וכתמים.

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  יתרונות וחסרונות לשימוש בחומצה היאלורונית

  לשימוש בחומצה היאלורונית יש יתרונות רבים ומעט חסרונות ומגבלות באופן יחסי לחומצות אחרות. 

  יתרונות:

  • תורמת לשיקום העור ולהתחדשותו
  • מסייעת לשמירה על הלחות בעור – היא מסוגלת לספוג עד פי 1,000 ממשקלה בעור
  • מסייעת בטיפול בצלקות אקנה וסימני פוסט אקנה נוספים כמו חטטים וכתמים
  • מסייעת במיצוק עור הפנים והפחתת קמטים וקמטוטים 

  חסרונות:

  מכיוון שחומצה היאלורונית נמצאת באופן טבעי בגוף, כמעט ואין חסרונות לשימוש בחומצה היאלורונית במריחה באמצעות תכשיר והחיסרון העיקרי הוא לדעת מה איכות החומצה שבתכשיר ומה הריכוז שלה. ככלל ככל שהריכוז שלה בתכשיר גבוה יותר, כך המוצר איכותי ואפקטיבי יותר. בנוסף, על מנת שהתכשיר יהיה אפקטיבי, נדרשת טכנולוגיה מתקדמת שמסייעת למולקולה הגדולה יחסית של חומצה היאלורונית לחדור פנימה לעור. ברכישה של מוצרי מדף גם של מותגים גדולים ומוכרים, קשה לדעת האם המולקולות של חומצה היאלורונית שבתכשיר, אכן הופקו בצורה שתאפשר את החדרתן לעור.  

  תופעות לוואי לשימוש בחומצה היאלורונית

  ככלל אין כמעט לשימוש בחומצה היאלורונית תופעות לוואי. במקרים נדירים, עשויה להיות תגובה אלרגית לתכשיר. זה עשוי לקרות בעיקר במקרים בהם הופקה חומצה היאלורונית מכרבולת של תרנגולות (טכניקה שהייתה נהוגה בעבר) במקום ביצור סינטטי.

  אזהרות לשימוש בחומצה היאלורונית

  • ככלל אין כל מניעה להשתמש בתכשירים למריחה של חומצה היאלורונית בהריון או בהנקה. מי שרוצה להזריק חומצה היאלורונית תיאלץ להמתין עד סוף ההריון וסוף תקופת ההנקה. 
  • חומצה היאלורונית משתלבת היטב כמעט עם כל חומצה אחרת ואין מגבלות בשימוש. 
  • בכל מקרה שבו הופיעה תגובה אלרגית, אדמומיות, גרד, נפיחות או כאבים, יש להפסיק את השימוש בתכשיר ולהיוועץ ברופא.

  חומצה היאלורונית בשיטה של רבקה זיידה

  במעבדות רבקה זיידה מיוצרים כל התכשירים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בחומרי הגלם האיכותיים ביותר וכמובן שבאישור משרד הבריאות. החומצה ההיאלורונית משולבת בתכשיר שנקרא "מולטי מולקולר הילורוניק בוסטר" המכיל רכיבים איכותיים רבים כמו תמציות בוטניות מזוקקות, ויטמינים, חומצות אמינו, אצת ספירולינה שמלאה באנטי אוקסידנטים וכמובן חומצה היאלורונית טהורה המופקת במעבדות רבקה זיידה בריכוז גבוה ובמשקל מולקולרי נמוך שבזכותו היא חודר פנימה לעור. בנוסף לכל הטוב הזה, התכשיר מכיל גם פפטידים ביומטיים המוכחים מחקרית כבעלי יכולת להכפיל כמעט פי 2 את כמות הקולגן בעור ויעילים מאוד בהגברת הייצור הטבעי של חומצה היאלורונית בגוף ובעור. השילוב של חומצה היאלורונית עם קולגן ועם המרכיבים האפקטיבים הנוספים, מאפשר טיפול אפקטיבי ומיטבי בעור אקנתי ומסייע לו להשתקם בצורה טובה וללא צלקות וסימנים שונים. כל טיפול בשיטת רבקה זיידה מתחיל באבחון אישי של העור, באבחון סוג האקנה וחומרתו ולכל מטופל ומטופלת ניתנת תכנית טיפולים אישית הכוללת במידת הצורך גם שימוש במכשור פוטודינמי ייחודי ומתקדם העושה שימוש בחמישה אורכי גל שונים שלכל אחד מהם תפקיד אחר וחשוב בטיפול באקנה, במניעת הישנותו ובריפוי העור.  הטיפול בשיטת רבקה זיידה הוא אחד הטיפולים האפקטיבים בעולם לטיפול באקנה, בצלקות, בכתמים ופיגמנטציה והוא סייע עד היום לאלפי מטופלים ומטופלות ליהנות מעור בריא ומשוקם והכל ללא מגע ישיר, כאבים או תופעות לוואי.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: