מזותרפיה לטיפול בצלקות אקנה
איך זה עובד?

עולם הקוסמטיקה והרפואה האסתטית, מוצף במגוון טיפולים תת עוריים שמטרתם לעודד את התחדשות העור וחידוש התאים בשכבות העמוקות של העור. טיפולים אלה יכולים להיעשות על ידי תכשירים, על ידי חומצות או על ידי מכשור טכנולוגי. בקבוצת טיפולים זו נוכל למצוא פילינגים עדיניים שקוסמטיקאיות יכולות לעשות בעצמן, מכשור שיכול להיות מופעל על ידי טכנאים וטכנאיות מוסמכות ועד פילינג כימי עמוק הנעשה באשפוז רפואי והרדמה מלאה.

»

מהי מזותרפיה?

ככלל קיימים שלושה סוגי טיפולים תת עוריים למטרות אסתטיות של אנטי אייג'ינג, חידוש ושיפור מרקם העור. הסוג הראשון הוא הזרקה תת עורית של חומרים לאזור מסוים למילוי נפח, הסוג השני הוא הזרקה תוך שרירית כמו של בוטוקוס והסוג השלישי הוא מזותרפיה, שם כולל לטכניקת טיפול המשמשת לחידוש מרקם העור בעוצמות שונות בעומקים שונים של העור. הטיפול יכול להעשות באזורים שונים בגוף והפופולארי ביותר הוא מזותרפיה לפנים. בעוד שהזרקות של חומרי נפח או בוטוקס נועדות לטיפול בקמטים באזור מסוים, המזותרפיה מיועדת לטיפול בשיפור כללי של מראה העור והטקסטורה שלו, ולכן מכונים רבים מציעים מזותרפיה צלקות אקנה וטיפול מזותרפיה לצלקות בכלל, טיפול בחטטים, נקבוביות פעורות, גוון לא אחיד ואפילו טיפול מזותרפיה לאקנה קל. המזותרפיה הוא טיפול וותיק יחסית שהומצא לפני כ-60 והוא התחיל בהזרקות תת עוריות לא עמוקות על פני שטח פנים גדול יחסית ובצורה אחידה. השיטה נחשבה מתקדמת ופורצת דרך כשרק פותחה אבל עם השנים והתפתחות תחום המכשור בקוסמטיקה רפואית, הפכה המזותרפיה לטיפול מיושן יותר ופחות אפקטיבי מטיפולים חדשניים ואפקטיבים יותר. בנוסף, יש למזותרפיה חסרונות נוספים שכדאי להכיר.

  אצלנו, צלקות אקנה זה לא סיפור.

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  טיפול מזותרפיה במכשירים ביתיים

  הטיפול הקלאסי של מזותרפיה הוא טיפול פולשני המצריך הסמכה מקצועית. במסגרת הטיפול, יעברו המטופלים והמטופלות הזרקות תת עוריות לא עמוקות, על פני שטח גדול יחסית בפיזור אחיד. המטרה היא לייצר פגיעה מבוקרת של העור כדי לייצר שכבת תאים חדשה רעננה יותר. לצד הפגיעה המבוקרת, מוחדרים חומרים שונים לשכבת הדרמיס – השכבה האמצעית של העור הנמצאת מתחת לשכבה החיצונית ביותר, היא שכבת האפידרמיס. עם השנים, חברות רבות פיתחו מכשירי מזותרפיה לשימוש בייתי. לרוב מדובר במכשיר קטן עם מחטים קצרים שמבצעים פציעה עדינה מאוד של שכבת העור העליונה. אמנם לרוב העלויות של המכשיר הבייתי הן נמוכות אבל בדרך כלל זה מעיד גם על אפקטיביות נמוכה משום שכמו כל טיפול מתקדם, וודאי טיפול פולשני, נדרשת הסכמה מקצועית על מנת להגיע לתוצאות מיטביות. מה גם שהמכשירים הביתיים עדינים הרבה יותר מהמכשירים המקצועיים ולכן לרוב התוצאות כמעט ולא יורגשו. בנוסף, אסור להניח שלטיפול ביתי של מזותרפיה סיכונים אפסיים, כי דווקא חוסר מיומנות של המטופלות והמטופלים בבית, עשוי לעשות נזק בעיקר על עור עדין ומגורה.

  טיפול בצלקות אקנה עם מזותרפיה

  מזותרפיה היא טיפול פולשני המבצע פציעה מבוקרת בשכבות העמוקות יותר של העור (העומק כאמור משתנה בהתאם לטכנולוגיה וניסיון הגורם המטפל) במטרה לעודד חידוש של העור, לייצר רקמה חדשה במקום רקמה פגועה ולעודד יצירת קולגן. לצד הפציעה המבוקרת, לרוב מוחדרים חומרים פעילים שונים לשכבת הדרמיס כמו ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחומצה היאלורונית. כאשר המזותרפיה נעשית בידיים מקצועיות ומיומנות, ניתן בדרך כלל יהיה לראות שיפור במרקם העור. יחד עם זאת, כאשר פגעי העור הם פצעים עמוקים יותר, שנוצרו בעומק העור כמו צלקות וחטטים עמוקים המאפיינים אקנה קשה, המזותרפיה לא תוביל לשיפור משמעותי וייתכן שלא תוביל לשיפור כלל. בנוסף, חשוב לדעת שטיפול בודד מחזיק תקופה קצרה מאוד – בין ימים לשבועות וכדי שתתקבל תוצאה ארוכה יותר, תידרש סדרת טיפולים.

  טיפול באקנה באמצעות מזותרפיה

  אקנה הוא מצב דלקתי של העור הנגרם כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב הנמצאות מתחת לפני העור. לבלוטות החלב יש תפקיד חשוב בשמירה והגנה על העור משום שהן מייצרות חומר שומני בשם "סבום" השומר על הלחות של העור ומגן עליו מפני מזהמים שונים. הבעיה מתחילה כאשר הבלוטות יוצאות מאיזון, ומתחילות לייצר סבום ביתר. אותו חומר שומני מצטבר בנקבוביות העור ויחד עם תאי עור מתים סותם אותן, וכך מתחיל התהליך האקנתי. אקנה יכול להיות קל עם עור מעט שמנוני וקומודנים (ראשים שחורים או לבנים) עד מצב של אקנה דלקתי. המזותרפיה מעודדת התחדשות של תאי העור ובמקרים מסוימים, עשוי הטיפול לטפל במקום ולהיטיב את מצב העור. אבל באותה מידה, טיפולי מזותרפיה על גבי עור מגורה, עשוי להוביל לתוצאה ההפוכה ודווקא להחריף את המצב האקנתי. מזותרפיה היא טיפול פולשני ולכן לרוב פחות מומלצת לשימוש במצבים של עור מגורה ופגוע כמו במצב של אקנה פעיל.

  חסרונות

  לטיפול מזותרפיה לפנים, תופעות לוואי שחשוב להכיר:

  • חוסר אחידות בתוצאה – מכיוון שמזותרפיה היא אינה טיפול אחד אלא יכולה להיעשות בשיטות שונות, ומכשור שונה, התוצאות ממכון אחד לאחר עשויות להיות שונות.
  • תוצאה שטחית – המזותרפיה פועלת על חידוש שכבת העור החיצונית. כאשר על העור יש צלקות עמוקות או חטטים עמוקים, נדרש טיפול אחר החודר לעומק הרקמות הפגועות כדי לשפר את אותם חטטים וצלקות.
  • פיגמנטציה -עשויות להיות למזותרפיה תופעות לוואי: פיגמנטציה ופגיעה בעור. זה עשוי לקרות כי הטיפול הוא פולשני שפוגע ברקמת העור החיצונית וקיים סיכון להיווצרות של פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה. הטיפול בעיקר לא מומלץ לעור כהה.
  • כאב – בטיפול מזותרפיה כאב הוא חלק מתופעות הלוואי. הטיפול אמנם נעשה באלחוש מקומי אולם רוב המטופלות והמטופלים עדיין יחוו רמה מסוימת של כאב.
  • תהליך החלמה – לרוב תהליך ההחלמה האורך בין שבוע לשבועיים ילווה בסימנים ואדמומיות בעור.

  השיטה של רבקה זיידה לטיפול בצלקות אקנה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  הטיפול בשיטת רבקה זיידה לטיפול בצלקות אקנה מבוסס על מדע במקום מגע בטכנולוגיה המתקדמת בעולם, וכולל תכשירים המיוצרים מצמחי מרפא במעבדות רבקה זיידה הכוללים רכיבים פעילים וחומצות החודרות לעומק העור לצד טכנולוגיה מתקדמת. הטיפול החדשני בשיטת רבקה זיידה, חודר עד לעומק של 5.5 מ"מ מבלי לפצוע, אין לו תופעות לוואי, אין צורך בזמן החלמה והוא מתאים גם לבעלות ובעלי עור כהה ללא סיכון לפיגמנטציה והיפר פיגמנטציה. השיטה הטבעית והייחודית של רבקה זיידה מסייעת לטיפול בצלקות וחטטים עמוקים, וגם במקרה של כתמים ועור לא אחיד. במקרה של אקנה פעיל, מסייעת השיטה גם לטיפול ומיגור האקנה.

  תרצו להצטרף לסיפורי הצלחה?
  התחילו בבדיקת התאמה לטיפול

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: