לבדיקת התאמה לטיפול »
לבדיקת התאמה לטיפול »

מילון המונחים של RIVKA ZAIDE

💥לפוצץ סטיגמות במקום פצעונים💥

אם גם אתם סובלים מאקנה, בטח יצא לכם לחפש או לשמוע כל מיני מונחים שקשורים לאקנה, וכלל לא בטוח שהמידע שקיבלתם הוא נכון או מדויק. מידע חלקי או שגוי, עשוי לעשות יותר נזק מתועלת, אז במיוחד בשבילכם, הכנו את מילון המונחים השלם. כאן תמצאו מידע מדעי ומקיף על מונחים מקצועיים מעולם הקוסמטיקה הרפואית לטיפול באקנה. אם עדיין יש לכם שאלות, תוכלו לפנות אלינו ונשמח לסייע.

מיקרו אנקפסולציה

תחום הקוסמטיקה הרפואית מאופיין בשימוש שהוא עושה בטכנולוגיות שונות המוכרות בעולם הרפואה במטרה למקסם את התכונות החיוביות המצויות בפורמולות המשמשות למוצרי קוסמטיקה שונים. אחת הטכנולוגיות הללו מתייחסת לטכניקת ה"קיפסול" או בשמה המקצועי: אנקפסולציה. מה הקשר לאקנה? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

שומנים כלואים

מה הם שומנים כלואים (מיליומים), כיצד הם נוצרים ואיך אפשר לטפל בהם? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

חטטים

חטטים הם בעיית עור, המופיעה בעיקר בעור הפנים, והמאפיין הבולט שלה הוא מראה "מחורר" של העור. המראה של החטטים עשוי להחריף עם הזמן, ורבים טועים לחשוב בגלל שמדובר בסוג של צלקת, שאין דרך להעלים אותם. אלא שהתפתחות הטכנולוגיה ותחום הקוסמטיקה הרפואית הביאו בשורה גם בטיפול בחטטים וטיפול מותאם אישית יכול לרפא את העור ולשפר משמעותית את המראה שלו. איך? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

רואקוטן

אקנה כפי שאנו יודעים, יכולה להסתכם בכמה פצעונים ויכולה להתפתח למחלה של ממש בהתמודדות יום יומית. ישנם טיפולים שונים לאקנה, אך במקרה של התפרצות קשה שבה הטיפולים השונים לא הסתיימו בהצלחה, יגיע השלב שהרופא המטפל ככל הנראה ימליץ על טיפול תרופתי אגרסיבי. אחת מן התרופות הנפוצות ביותר היא רואקוטן. מה החסרונות? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

אקנה תת עורי

קיימים מספר סוגים של אקנה כאשר ברוב המקרים אנשים שונים יכולים לסבול מכמה סוגי אקנה בו זמנית. אחד מסוגי האקנה השכיחים ביותר הוא האקנה התת עורי. איך הוא נוצר, איך תדעו אם זה מה שיש לכם והכי חשוב, איך מטפלים? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

טיפול פוטותרפיה

טיפול פוטותרפיה הוא אחד הטיפולים המתקדמים, הבטוחים והיעילים לטיפול בכל סוגי האקנה. טיפולי פוטותרפיה נכנסו לשימוש כבר בשנות ה-90 של המאה הקודמת לאחר שנמצאו יעילים ובטוחים לשימוש, ומאז, הטכנולוגיה המשמשת לטיפול פוטותרפי לאקנה הלכה והשתכללה. טיפול פוטותרפיה לאקנה מתבצע באמצעות מכשיר מיוחד הפועל על גלי אור באורכים שונים, כאשר כל אורך גל משמש ליישום אחר והשפעתו שונה על העור. המאפיין העיקרי של גלי אור הוא היכולת לחדור לעומק הרקמות, לטפל ברמות הפגועות מבלי לפגוע ברקמות שמסביב. איך עובדת טכנולוגית גלי האור של טיפול פוטותרפיה אקנה, מה הופכת אותה ליעילה כנגד כל סוגי האקנה ומה תפקידו של כל אחד מגלי האור? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

אקנה רוזציאה

חשבתם שעברתם את גיל ההתבגרות בשלום ממזמן אך הנה מגיעה תופעה חדשה ומציקה דווקא עכשיו. אנשים רבים בגילאי ה-30 ומעלה סובלים מאקנה של הגיל המבוגר – האקנה רוזציאה. אז איך נמנעים וכיצד מטפלים? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

אקנה הורמונלי

ההורמונים הם מערכת התקשורת של גופנו, כאשר נוצר "קצר" בתקשורת – שינוי הגורם לחוסר איזון הורמונלי, אנו עלולים לחוות התפרצות אקנה. כיצד אפשר למנוע או למתן את ההתפרצות וכיצד מטפלים באקנה הורמונלי? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

חיידק האקנה p

רבים שמעו את השם "אקנה" ויודעים שמדובר בהתפרצות של פצעונים בעור הפנים או הגוף אך מעטים מכירים את החיידק P.אקנה ואת הקשר שלו לכל הנושא. חיידק האקנה P חי באופן טבעי בעור שלנו וכשבלוטות החלב שלנו יוצאות מאיזון, הוא נכנס לפעולה ומתחיל לשגשג ולהתרבות. איך זה קורה? ולמה לא הכרתם את זה קודם? הכתבה הבאה תעשה לכם סדר.

המשך קריאה »

קומודונים שחורים ולבנים

רובנו מכירים אותם בשם "שחורים" או "שחורים בפנים" אבל למעשה מדובר בבעיה בשם קומודונים. קומודונים יכולים להיות שחורים או לבנים, וסביר להניח שרובנו סבלנו או עדיין סובלים מאותן נקודות קטנות ומציקות. אז מה ההבדל בין קומודונים שחורים ללבנים, והאם זה נכון להוציא אותם מהפנים? על כך במאמר הבא.

המשך קריאה »

סבוריאה דרמטיטיס

קיימים סוגים שונים של בעיות עור, שהסיבות להם שונות, ולא פחות חשוב - גם הטיפול. סבוריאה דרמטיטיס היא דלקת עור חלבית כרונית הנגרמת כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב שבדרמיס ומתבטאת בעיקר באזור הפנים והראש. היא מתבטאת בתפרחת אדמומית שיכולה להתפתח גם לקשקשת ואבחון שגוי שלה יוביל לטיפול לא נכון שעשוי רק להחמיר את הבעיה במקום לטפל בה. מהי סבוריאה דרמטיטיס, ממה היא נובעת וכיצד מטפלים בה? המשיכו לקרוא בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

אסטרוגן, אקנה ומה שביניהם

אסטרוגן הוא שם כולל לקבוצת הורמוני המין העיקריים בגוף האישה ונמצא במינונים קטנים גם בגוף הגבר.יש להם תפקיד מכריע החל מתקופת גיל ההתבגרות, אסטרוגנים מופרשים אצל נשים מהשחלות ובתקופת גיל ההתבגרות מתחיל ייצור מוגבר שלהם בגוף המוביל לסממנים נשיים רבים כמו צמיחת שדיים, תחילת קבלת המחזור וכיו"ב. בנוסף, לאסטרוגן תפקיד חיוני בהתבגרות המינית ובהכנת הגוף להריון אולם אחת מתופעות הלוואי שלו עשויה להיות התפרצות אקנה. כיצד משפיע האסטרוגן על אקנה ומה ניתן לעשות? המשיכו לקרוא על כך בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

אקנה פטרייתי – ממה נגרם ואיך מטפלים

אקנה פטרייתי או בשמו המקצועי, פוליקוליטיס פטרייתית הוא סוג מיוחד של אקנה שנגרם מפטריה הנמצאת באופן טבעי על פני העור. מכיוון שלאקנה פטרייתי טיפול שונה מאשר לאקנה שאינו פטרייתי וטיפול שגוי רק יחמיר את מצבו, חשוב מאוד לדעת לאבחן אותו ולהתאים לו את הטיפול הנכון. מהו אותו אקנה פטרייתי וכיצד ניתן לטפל בו? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

מה היא בלוטת חלב ומה היא עושה?

בלוטות חלב הן בלוטות עוריות קטנות הממוקמות בשכבת הדרמיס של העור (השכבה האמצעית של העור שנמצאת מתחת לשכבת האפידרמיס העליונה). בלוטות החלב הן בעלות תפקיד חיוני: בלוטות החלב אחראיות על ייצור חומר שומני בשם חלב או בלעז, סבום, חומר שתפקידו העיקרי הוא שימון פני העור, השיער שמירה עליהם והגנה מפני מזיקים. כל עוד הבלוטות פועלות באופן תקין, העור והשיער מקבלים בדיוק את ההגנה הנדרשת. הבעיות מתחילות להיווצר כשאותן בלוטות יוצאות מאיזון ומתחילות לייצר את אותו חומר שומני (הסבום) ביתר. למה זה קורה ומה אפשר לעשות? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »

אפידרמיס: מה המבנה שלו וכיצד הוא משפיע עלינו?

עור הגוף והפנים הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו. לעור תפקידים חשובים ורבים ובין היתר הוא משמש כשכבת מגן בין הגוף לעולם שבחוץ, מסייע על שמירה ואגירה של לחות בתוך הגוף, מונע מחומרים, חלקיקים ונוזלים מסוכנים לחדור פנימה, מגן מפני קרינת השמש, בולם כניסת חיידקים ומזהמים וכיו"ב. מהי שכבת האפידרמיס? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »
שכבת הדרמיס

מהו הדרמיס וכיצד אקנה משפיע עליו?

העור הוא אחד מאברי הגוף הגדולים והחשובים שיש ותפקידו לשמש חיץ בין הגוף והאיברים הפנימיים, לבין החוץ. מהו הדרמיס ואיך זה קשור לאקנה? בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

מזותרפיה לטיפול בצלקות אקנה

עולם הקוסמטיקה והרפואה האסתטית, מוצף במגוון טיפולים תת עוריים שמטרתם לעודד את התחדשות העור וחידוש התאים בשכבות העמוקות של העור. טיפולים אלה יכולים להיעשות על ידי תכשירים, על ידי חומצות או על ידי מכשור טכנולוגי. בקבוצת טיפולים זו נוכל למצוא פילינגים עדיניים שקוסמטיקאיות יכולות לעשות בעצמן, מכשור שיכול להיות מופעל על ידי טכנאים וטכנאיות מוסמכות ועד פילינג כימי עמוק הנעשה באשפוז רפואי והרדמה מלאה.

המשך קריאה »

מהו קולגן

סובלים מצלקות אקנה? הכירו את הקולגן. קולגן הוא אחד החלבונים החשובים ביותר בעור והוא מהווה כ-80% ממשקל הדרמיס. הקולגן מקנה לעור את חוזקו וגמישותו והוא הוכח כחיוני במיוחד לתהליך התיקון של העור במצבים של כוויות, חתכים וכמובן גם במהלך ולאחר דלקת האקנה. הקולגן לא רק יכול למנוע הופעה של חטטים וצלקות ולסייע בשיקום מהיר וטוב יותר של העור, אלא יש לו גם יכולת של ממש לתקן פגמים קיימים, חטטים וצלקות אקנה בעור. איך בדיוק קולגן משפיע על העור, איך אפשר לעודד את ייצורו מבפנים והאם גם שימוש חיצוני אפקטיבי? כל מה שצריך לדעת על קולגן וצלקות אקנה, בכתבה הבאה.

המשך קריאה »

סבום, עור שומני ואקנה

הוא שומר לנו על העור מפני מזיקים ומגן עליו, אבל הוא גם הגורם העיקרי לפצעונים ופצעי בגרות. בכתבה הבאה נכיר את החומר השומני שנקרא סבום, ונלמד איך לאזן את ייצורו ללא מגע, כאב או תרופות ולשמור על עור חלק ללא פצעים.

המשך קריאה »

פפטידים לטיפול באקנה ועור הפנים

פפטידים אולי נשמעים כמו שם מצחיק אבל האמת היא שיש להם תפקיד ממש חשוב בעור הפנים שלנו. אז מה זה פפטידים, ולמה הם כל כך חשובים למראה עור פנים בריא? המשיכו לקרוא.

המשך קריאה »
דילוג לתוכן