מיקרו אנקפסולציה
מילון המונחים

תחום הקוסמטיקה הרפואית מאופיין בשימוש שהוא עושה בטכנולוגיות שונות המוכרות בעולם הרפואה במטרה למקסם את התכונות החיוביות המצויות בפורמולות המשמשות למוצרי קוסמטיקה שונים. אחת הטכנולוגיות הללו מתייחסת לטכניקת ה"קיפסול" או בשמה המקצועי: אנקפסולציה. מה הקשר לאקנה? המשיכו לקרוא.

»

אנקפסולציה היא טכניקה המשמשת לסגירת רכיבים רפואיים בתוך מעטפת יציבה וכך נוצרת קפסולה. במסגרת תהליך הקפסול, מקובל לייצר שני סוגי קפסולות: האחת היא קפסולה עם מעטפת קשיחה המכילה מרכיבים יבשים. קפסולה זו מקובלת מאוד בענף התרופות ותוספי המזון. הסוג השני הוא קפסולה רכה המכילה רכיבים בעלי מרקם קרמי או מרקם שמנוני. קפסולות מסוג זה מאפיינות את הדור החדש והמתקדם של הקוסמטיקה הרפואית.

איך אנקפסולציה (קיפסול) עובד?

יעילותם של חומרים לשימוש רפואי וקוסמטי נמדדת לפי שני פרמטרים עיקריים: ריכוז ואיכות החומרים הפעילים, ויכולת הספיגה שלהם בתוך הגוף.

מיקרו כמוסה (מיקרו אנקפסולציה) היא מיקרו חלקיק המורכב מקליפה המקיפה חלל שבתוכו חומרים שונים. השימוש במיקרו אנקפסולציה נעשה בתחומי תרופות, תוספי מזון, תרכובות טעם, צבעים, חומרי הדברה ובתחומי פארמה וקוסמטיקה מתקדמים.

התהליך שבו נוצר מיקרו אנקפסולציה הוא תהליך כימי שבו עוטפים חלקיקים זעירים של חומר במעטפת המשפרת את הפונקציונליות שלהם ומאפשרת שחרור מושהה בתוך הגוף.

איך עובד התהליך?

 • באמצעות טכנולוגיית מיקרו אנקפסולציה, מכניסים חומר פעיל לתוך מיקרו קפסולות.
 • החומר הפנימי שבתוך הקפסולה מכונה הליבה והקיר שסביבו מכונה מעטפת, או קרום.
 • חומרי הציפוי המשמשים למעטפת יכולים להיות אתיל תאית, ג'לטין, אלכוהול פוליוויניל ונתרן אלגינט.
 • כדי למנוע חמצון של רכיבים מסוימים שנפגעים כתוצאה מחשיפה לחמצן, מייצרים במסגרת תהליך המיקרו אנקפסולציה מעטפת העשויה חומר מבודד.

ישנן מספר טכניקות לייצור מיקרו קפסולות:

 • ציפוי מחבת – טכניקה שכיחה בתעשיית הפארמה. במסגרתה, נוצרים החלקיקים הקטנים בתבנית מיוחדת.
 • שחרור צנטריפוגלי – במסגרת טכניקה זו, נעטפים הנוזלים שבליבה במעטפת תמיסה באמצעות ראש מסתובב המכיל חרירי קונצנטריים.
 • פיית רטט – אנקפסציית ליבת-קליפה או מיקרו-גרנולציה נעשית באמצעות זרימה דרך נחיר ורטט נוסף של הזרבובית או הנוזל. התהליך הופך תמיסות ותחליבים שונים לטיפות אחידות בגודלן.
 • ריסוס ייבוש – תהליך שבו חומר פעיל מומס או מושעה ונלכד בחלקיק מיובש.
 • ג'ל יונוטרופי – תהליך הרלוונטי לשימוש בחומצות שתן.
 • שחיקה והיפרדות – תהליך בן שלושה שלבים. בשלב הראשון, נוצרים שלושת המרכיבים הכימיים שאינם ניתנים לערבוב: שלב הייצור הנוזלי, שלב חומר הליבה ושלב חומר הציפוי. בשלב השני חומר הליבה מפוזר בתמיסת פולימר הציפוי. בשלב השלישי חומר הציפוי שאינו ניתן לערבוב מתקשה ושומר על הקפסולה.
 • פולי עיבוי בין פנים – שיטה המבוססת על התגובה הכימית בין חומצה כלורית לתרכובת המכילה אטום מימן פעיל כמו אמין או אלכוהול. התגובה מייצרת קירות גמישים דקים.
 • קישור צולב בין שטחית – שיטה שמטרתה לנטרל חומרים העשויים להיות רעילים ביישומים פרמצבטיים או קוסמטיים. בטכניקה זו, הרכיב המכיל אטומי מימן פעילים מוחלף בפולימר שמקורו ביולוגי כמו חלבון. כתוצאה מהתגובה בין הרכיבים, נוצר קרום.
 • פילמור באתרו – טכניקה שהופכת את הממברנה לעמידה ואלסטית יותר באמצעות פילמור ישיר של מונומר יחיד על פני חלקיקים.
 • פילמור מטריקס – הטבעת חומר ליבה במטריצה פולימרית. זוהי למעשה שיטה פשוטה של ייבוש בהתזה שבה החלקיק נוצר על ידי אידוי ממיס.

  אצלנו, אקנה זה לא סיפור!

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  שימוש במיקרו קפסולציה

  טכנולוגיית מיקרו קפסולציה מסייעת בייצור חומרים פעילים חזקים, בעלי יכולת ספיגה גבוהה. אלא שהסיפור אינו מסתיים כאן משום שחומר פעיל חזק הנספג מהר מדי, עלול לגרום לגירוי או פגיעה באפקטיביות במקרה שבו הגוף לא מספיק לספוג את הכל ומסלק החוצה את העודפים.

  לכן, כדי להגיע לאפקטיביות אמיתית, אנחנו במעבדות רבקה זיידה עושים שימוש בטכנולוגית מיקרו קפסולציה לצורך שחרור מושהה, טכנולוגיה רבת שנים ומוכרת בתחום הרפואה, הגורמת לתרופות בעלות רכיבים פעילים חזקים, להשתחרר בגוף באופן הדרגתי ומדוד.

  כדי לשלוט בקצב שחרור החומר מתוך הקפסולה אל הגוף, יוצרים במעטפת נקבוביות מיקרוסקופיות בגודל שבין ננומטר לכמה מיקרומטר. טכניקה זו מאפשרת שחרור מבוקר ואחיד והיא מונעת גם תופעות לוואי אפשריות על ידי מניעת ריכוזים ראשוניים גבוהים בדם.

  שימושים עיקריים לאנקפסולציה

  שימוש בתעשיית התרופות

  בתעשיית התרופות, השימוש העיקרי בטכניקת האנקפסולציה הוא על מנת להבטיח את בטיחותן של התרופות ולהגביר את יעילותן.

  אחד השימושים המוכרים בתהליכי אנקפסולציה בתעשיית התרופות הוא לייצור כמוסות ג'לטין. המעטפת בכמוסות אלה נועדה כדי להגן על הליבה מפני חשיפה לגורמים סביבתיים מזיקים, להקל על נטילת התרופה, מיסוך הטעם כדי לאפשר בליעה כאשר החומר הפעיל מריר או מר, שיפור יכולת העיכול של התרופה, שילוב חומרים שאינם תואמים זה את זה בתרופה אחת תוך שמירה על הרכיבים הפעילים, שחרור מושהה של הרכיבים הפעילים בגוף, שיפור השפעת התרופות על הגוף, שליטה במינונים של חומרים שונים והבטחת פעולה ממושכת של התרופה בגוף.

  שימוש בתעשיית המזון

  התפתחות הטכנולוגיה בכללותה משפיעה על מגוון רחב של תעשיות וביניהן גם תעשיית המזון. החיבור בין מזון לטכנולוגיה הוביל להתפתחות ענף הפודטק, שמשתמש אף הוא בטכניקת האנקפסולציה בעיקר כדי לצפות מוצר אכיל במטרה להעביר לו תכונות חדשות או לחזק את התכונות הקיימות.

  השימושים העיקריים בטכניקת האנקפסולציה בתעשיית המזון הם לצורך שיפור או שינוי טעם, שיפור יכולת עמידות, שיפור בליעה ואכילה, שיפור תהליך העיכול, הוספת ויטמינים, מינרלים ותוספי מזון אחרים, הוספת אנרגיית מזון (ערך קלורי), הפרדת חלקיקים, אפקט נוגד חמצון, מחסום למניעת מעבר נוזלים בין רכיבים והארכת חיי המדף של מוצרי המזון.

  טיפול באקנה באמצעות קפסולות במעבדות רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  הפיתוחים החדשניים של טכנולוגיית מיקרו אנקפסולציה, פתחו עולם חדש של טיפולים אפקטיבים במיוחד בתחום הקוסמטיקה הרפואית, ללא צורך בהתערבות כירורגית או טיפולים רפואיים פולשניים אחרים, והכל באמצעות פעולת מריחה פשוטה של קרם.

  באמצעות טכנולוגיית מיקרו אנקפסולציה, מוחדר חומר פעיל המיועד לטיפול באקנה לתוך קפסולות המסייעות לחומר הפעיל הזה לחדור לעור בצורה טובה יותר, עמוקה יותר ולסייע לטפל באקנה ישר מהשורש בעומק העור. בנוסף, אותו חומר פעיל שעבר תהליך של מיקרו אנקפסולציה נשאר יציב לאורך זמן, והטכניקה מביאה את המרכיבים הפעילים לגרסה הכי יציבה, הכי טובה והכי פעילה שלהם.

  התהליך המסייע בשמירה על החומרים מפני חמצון ולמעשה מאריך בצורה מיטבית את אורך החיים שלהם תוך שמירה על אפקטיביות התכונות הפעילות.

  טכנולוגיית מיקרו אנקפסולציה מאפשרת להגדיל את יכולת הספיגה של חומרים פעילים החודרים בשימוש חיצוני אל עומק העור, ובמקביל לייצב ולשמר אותם לאורך זמן, כך שההשפעה שלהם על העור היא משמעותית יותר וארוכת טווח.

  יתרונות בטיפול באקנה באמצעות קפסולות:

  • טיפול חיצוני ולא פולשני.
  • מתאים לכל גיל, לכל סוגי העור ומאפשר התאמה אישית גם לנשים הרות ומניקות.
  • מתאים לכל סוגי האקנה ולאזורים שונים בגוף (חזה, גב וכתפיים, ישבן).
  • הטיפול אינו מצריך שינויים באורח החיים.
  • באמצעות תהליך אבחון מדויק ומקצועי, מתאימים לכל מטופל את החומרים הנכונים לו.
  • במוצרי קוסמטיקה שעברו תהליך של קפסול יש ריכוזים גבוהים של חומרים פעילים וכך יעילות הטיפול גדלה.
  • תהליך מיקרו אנקפסולציה משפר את התכונות החיוביות ואת יכולת הספיגה של החומרים הפעילים החודרים אל עומק העור.
  • בזכות השחרור המושהה, הרכיבים המוחדרים לעור פעילים לאורך זמן ולכן התוצאה מקסימלית.

  חסרונות בטיפול באקנה באמצעות קפסולות:

  השיטה לטיפול באקנה באמצעות קפסולות היא מהטובות והיעילות שיש. החיסרון היחידי בה, הוא שיש רשימה סגורה של חומרים שיכולים לעבור תהליך של מיקרו אנקפסולציה, מה שמשאיר חומרים מסוימים בעלי איכויות טובות מחוץ לתהליך. במקרה שבו השימוש בקפסולות לטיפול באקנה אינו מספיק, ניתן לשלב במקביל חומרים שלא עברו את התהליך ושימוש במכשור מתקדם כמו מכשיר פוטותרפיה המשלב 5 אורכי גל שונים (בלעדי לקליניקה של רבקה זיידה) הידועים כמסייעים במיגור אקנה.

  במעבדות רבקה זיידה לקחנו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר של מיקרו אנקפסולציה וחיברנו אותה אל מוצרי הקוסמטיקה הרפואית המתקדמים שלנו, כך שהחומרים הפעילים האפקטיביים נספגים היטב בעור, ומשתחררים בגוף באופן הדרגתי כדי להבטיח מקסימום ספיגה וניצול מיטבי בתוך הגוף. כך למשל תוכלו למצוא אצלנו במעבדות רבקה זיידה קרם לחות בשחרור מושהה שמספק לעור הפנים לחות אפקטיבית מבפנים במשך 24 שעות ועוד הרבה תכשירים אחרים שהעבודה שלהם בעומק העור ממשיכה גם שעות אחרי המגע הראשוני עם העור.

  המוצרים שלנו פותחו במעבדות רבקה זיידה והם מכילים ריכוזים גבוהים של חומרים המשמשים לטיפול בעור אקנתי וביניהם חומצות פעילות כמו אלפא ובטא הידרוקסי ונגזרת של רטינול מפוקסל, וכולם קיבלו את אישור משרד הבריאות. השילוב של אבחון העור באופן יסודי, התאמת מוצרי קוסמטיקה איכותיים המכילים רכיבים פעילים וטכנולוגיות ייצור מתקדמות במעבדות רבקה זיידה באמצעות מיקרו אנקפסולציה ושחרור מושהה, הם השילוב המנצח והייחודי שסייע לעשרות אלפי מטופלים ומטופלות להיפטר מאקנה לרבות אקנה קשה, ליהנות מעור פנים בריא וחלק ולחייך כל בוקר לראי.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: