פפטידים לטיפול באקנה ועור הפנים
בואו נכיר את חומרי הבנייה של העור

פפטידים אולי נשמעים כמו שם מצחיק אבל האמת היא שיש להם תפקיד ממש חשוב בעור הפנים שלנו. אז מה זה פפטידים, ולמה הם כל כך חשובים למראה עור פנים בריא? המשיכו לקרוא.

»

פפטידים הם כמו ה'שפים' הקטנים של העור שלנו, חומרים פעילים שעובדים כמעין מפתחות שנכנסים למקום הנכון, ומפעילים תהליכים ביולוגיים בתאים. התהליך הביולוגי הזה, מסייע ביצירת קולגן, שיקום עור פגוע, טיפול בסימני אקנה ופוסט אקנה וצלקות. וכן, פפטידים גם יכולים לעזור לעור להיראות צעיר יותר וחלק. אם אתם סובלים מאקנה, או שסבלתם בעבר והיום נשארו על הפנים סימני פוסט אקנה, ממש כדאי שתכירו את הפפטידים לפנים וההשפעה שלהם על העור.

  אצלנו, צלקות אקנה זה לא סיפור.

  לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  פפטידים לעור הפנים – מערכת ההגנה הטבעית שלנו

  מה זה פפטיד? פפטיד הוא חלק מחלבון שמעודד רקמות להתחדש, לרפא ולתקן את עצמן, מה שהופך אותו משמעותי לבריאות העור. לכן, זה ממש לא מפתיע שיש לו תפקיד משמעותי במראה עור הפנים שלנו. הפפטידים הם כמו "המדריכים" שמכוונים את התהליכים הביולוגיים לכיוון הנכון. פפטידים מסוגלים לחדור לשכבות העמוקות של העור וכשהם נכנסים לתאים, הם מעוררים רכיבים כימיים ואנזימים הקשורים לייצור פפטיד קולגן ואלסטין – אותו חלבון שאחראי על התחדשות ומיצוק עור הפנים. הפפטידים מתחברים לרצפטורים מסוימים בתא, ובכך מעודדים את התא להפיק חומרים אלו. להחדיר פפטידים לעור זה כמו להכניס מפתח למנעול: כשפפטיד מתחבר, התא "יודע" שהגיע הזמן להתחדש. כמו כן, פפטידים יכולים לעזור בהפחתת דלקות בעור על ידי חסימת פעילות של אנזימים ומולקולות שגורמות לדלקת. כך, הם לא רק מסייעים בשיקום רקמות שכבר נפגעו, אלא גם מסייעים במניעת נזקים עתידיים. המשמעות היא שפפטידים יכולים להיות חלק מטיפול מקיף שלא רק מתקן את העור, אלא גם משמר אותו במצב הטוב ביותר.

  הכוח שבפפטידים – פפטידים לטיפול באקנה

  יש סוגים שונים של פפטידים לעור הפנים ולכל אחד מהם תפקיד אחר. כדי להבין איך מסייעים פפטידים בטיפול באקנה חשוב להבין איך אקנה נוצר: לכולנו יש בלוטות חלב על פני העור שמייצרות חומר שומני בשם 'סבום' שתפקידו לשמור על לחות העור ולהגן עליו מפני חדירה של מזהמים פנימה. הבעיה מתחילה כשהבלוטות יוצאות מאיזון ומתחילות לייצר סבום ביתר. החומר השומני הזה מצטבר בתאים ויחד עם לכלוך ותאי עור מתים, חוסם את הנקבוביות. במקרים חריפים יותר, הסביבה החומצית גורמת לשגשוג חיידקי האקנה P והאקנה מחריף והופך דלקתי. כאן נכנסים לפעולה הפפטידים – סוגים מסוימים שלהם כמו פפטידים אנטי-דלקתיים ואנטי-מיקרוביאליים הם כמו צוות כיבוי אש מיניאטורי שמגיע לפגוע בחיידקים ובדלקות שגורמות לאקנה. פפטידים כמו פפטידי נגזרת חלבון חיצוני (EDP) ופפטידי נגזרת חלבון פנימי (IDP) עובדים על ידי חסימת פעילות של אנזימים ומולקולות שגורמות לדלקת ולהפקת חומציות, מה שמפחית את הסיכון להתפרצות אקנה ומרגיע התפרצות קיימת. כמו כן, פפטידים אלו יכולים לעזור בשיקום רקמות שכבר נפגעו מאקנה, ובכך למנוע או להפחית צלקות.

  פפטידים לטיפול בצלקות

  מהן צלקות ואיך הן נוצרות? צלקות בעור הן תוצאה של פגיעה בעור שפצעה אותו. צלקות יכולות להיות שטחיות או עמוקות ובאופן טבעי, ככל שהן עמוקות יותר, כך קשה יותר לטפל בהן. כדי לטפל בצלקות, הגוף זקוק לחלבון בשם קולגן האחראי בין היתר על יצירת רקמת עור, וכאן נכנסים לתמונה קולגן פפטידים. פפטידים הם כמו "מאמנים אישיים" לתאים שלנו, מעודדים אותם לייצר יותר קולגן ולהתחדש. כשמדובר בצלקות אקנה, פפטידים כמו פפטידי נגזרת חלבון חיצוני (EDP), פפטידי נגזרת חלבון פנימי (IDP), פפטיד מטריקסיל ופפטיד הארגירלין יכולים לעזור בשיקום העור. הם עובדים על ידי הפעלת רצפטורים בתאים שמעודדים ייצור קולגן, החלבון העיקרי האחראי למיצוק ולהתחדשות העור. פפטידים של קולגן מסייעים בשיקום הרקמה הפגועה ובהפחתת הצלקות על ידי חידוש הייצור הטבעי של קולגן באזורים הפגועים. כך, הם לא רק מסייעים בשיקום רקמות שכבר נפגעו, אלא גם מסייעים במניעת נזקים עתידיים. כשאנחנו משלבים פפטידים בשגרת הטיפוח שלנו, אנחנו למעשה מספקים לעור את הכלים להתחדשות שלו מבפנים. 

  פפטידים טבעיים – למה חשוב לשים לב

  פפטידים טבעיים הם חומרים שניתן למצוא בטבע וזאת בניגוד לפפטידים שניתן ליצור במעבדה. פפטידים טבעיים יכולים להגיע ממקורות שונים כמו חלבון מן החי, צמחים ודגים. סוגים נפוצים של פפטידים טבעיים כוללים קולגן מדגים, קרטין מצמחים, ואלסטין מכמה מקורות טבעיים. עם זאת, יש גם חסרונות לשימוש בפפטידים טבעיים. ראשית, אם הכוונה בצריכת פפטידים באמצעות המזון שאנחנו אוכלים חשוב לדעת שבצורה זו, החלבון והפפטידים ינותבו על ידי הגוף למערכות ואיברים חיוניים כמו עצמות ולא יגיעו אל עור הפנים. בשימוש חיצוני של פפטידים טבעיים חשוב לדעת שכשמשתמשים בפפטידים טבעיים באופן עצמאי, יש סיכון לפגיעה בעור. זה עשוי לקרות כי כל שימוש עצמי לא מפוקח עשוי להכיל חומרים נוספים שלא נבדקו כראוי. בנוסף, פפטידים טבעיים יכולים להיות פחות יעילים ואפקטיבים מאשר פפטידים שנוצרו במעבדה בצורה מפוקחת, מדויקת וממקורות איכותיים. לכן, חשוב להתייעץ עם מומחה לטיפוח העור לפני שמחליטים שימוש בתכשירים, בעיקר אם מדובר בעור רגיש, מגורה, סובל מאקנה או מצלקות.

  טיפול בצלקות בשיטת רבקה זיידה: חידוש העור בטיפול משולב טכנולוגיות ומדע

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  שיטת רבקה זיידה היא שיטה טיפולית המטפלת באקנה, בפוסט אקנה, צלקות וחטטים בצורה הוליסטית יחידה מסוגה בארץ. הטיפול הוא טיפול טבעי המבוסס על מדע במקום מגע בטכנולוגיה המתקדמת בעולם. הטיפול בשיטת רבקה זיידה מותאם אישית וכולל תכשירים המיוצרים במעבדות רבקה זיידה, תכשירים איכותיים המכילים גם תכשירים הכוללים פפטידים איכותיים הנספגים בקלות בשכבות העור ומעודדים אותו לייצר קולגן. כל התכשירים מיוצרים כאן בישראל וקיבלו את אישור משרד הבריאות. לצד התכשירים, נעשה שימוש במכשור ייחודי מבוסס טכנולוגיה פוטותרפית ייחודית מסוגה והיחידה בארץ בעלת חמישה אורכי גל שונים שלכל אחד מהם תפקיד חשוב אחר בטיפול בצלקות אקנה ובשיקום העור. הטיפול בשיטת רבקה זיידה מתחיל באבחון אישי של סוג העור, מצב האקנה ועומק הצלקות ולכל מטופל או מטופלת מותאמת תוכנית טיפולים אישית. הטיפול כולל גם ליווי מלא של הצוות שלנו עד להשגת התוצאה הרצויה.

  תרצו להצטרף לסיפורי הצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: