תרופות סבתא לטיפול באקנה
כמה זה יעיל?

אנשים רבים שחוו התפרצות אקנה מחפשים טיפולים אלטרנטיביים וטבעיים שיחליפו את מקומם של הקוסמטיקאיות והתרופות במרשם. תרופות הסבתא הן מגוון רחב של טיפולים טבעיים העוברים מדור לדור ומבטיחים הקלה לעור. יצאנו לבדוק כמה הן יעילות בכתבה הבאה.

»

*האמור אינו מחליף ייעוץ רפואי, שימוש ברכיבים שאינם מתאימים ו/או שאינם יועדו לטיפול בעור הפנים ללא ליווי מקצועי אינו מומלץ והינו באחריות אישית בלבד.

עד כמה תרופות סבתא לטיפול באקנה וחצ'קונים יעילות?

קמתם בבוקר וחצ'קון נוסף מחייך אליכם מהמראה ואין דבר שלא תעשו כדאי להפסיק את ההתפרצות. אנשים רבים ברחבי העולם, מחפשים את פתרון הקסם להתפרצות האקנה ולצד שלל מוצרי פארם ותרופות במרשם, גם תרופות הסבתא מוצאות את מקומן. אז מהן תרופות "סבתא"? מרבית תרופות הסבתא הינן מרקחות או צורות טבעיות לטיפול בבעיות עור, שעוברות מדור לדור. לחלקן אף יסודות מדעיים מבוססים וחלקן מופרכות ואף עלולות להזיק. לפני שאתם מורחים כורכום ודבש, או רצים לקטוף עשבים מהגינה, הכנו לכם מדריך קצרצר על תרופות הסבתא הפופולריות ביותר לטיפול באקנה, ממה הן מורכבות ואילו תרופות יכולות לסייע וממה אתם חייבים להישמר. 

אילו תרופות סבתא קיימות לטיפול בחצ'קונים?

ישנן מגוון רב של תרופות סבתא למצבי עור שנים וכן גם לאקנה. אנו נמנה בפניכם את הידועות והפופולריות ביותר.

 • נתחיל בתרופה שלכל אחד מאיתנו יש במקרר – קרח
  מה סבתא אומרת? קחו קוביית קרח מהמקרר ומגבת נייר נקייה, או בד גזה נקי והניחו על הפצעון בטפיחות קלות. את תרופת הסבתא הזו גם הרופאים מאשרים, כיוון שהקור של הקרח מכווץ את כלי הדם, מפחית את זרימת הדם אל החצ'קון ומוריד את נפיחות הדלקת. אם זאת השיפור זמני עד רגעי בלבד ואינו תחליף לטיפול ובמיוחד לא במן התפרצות קשה.
 • לא רק לכאב ראש – משחת אספירין
  האספירין הפשוט שיש בכל בית יכול לסייע גם כנגד פצעונים. איך? קחו את כדור האספירין וכתשו אותו לאבקה
  הוסיפו מעט מים חמים וצרו עיסה משחתית. את המשחה מרחו על אזור החצ'קון. באספירין ישנה חומצה סליצילית המשמשת במשחות רבות נגד אקנה והיא מסירה שומן מעור הפנים. עם זאת, הריכוז שלה באספירין נמוך יותר והיא לא תהיה אפקטיבית כמו משחה ייעודית המכילה חמוצה סליצילית, אבל היא יכולה לתת מענה לפצעונים ברמה קלה עד בינונית וכמובן רק הקלה זמנית.
 • המרפא הכל יכול – כורכום
  בשנים האחרונות עולה על נס כוחו של הכורכום ברפואה האלטרנטיבית, כאשר רופאים קונבנציונליים רבים מאשרים את סגולותיו הרבות כחומר אנטי דלקתי עשיר בנוגדי חמצון. כורכום עוצר דימומים ומחטא פצעים כבר מימי קדם ויש תיעוד על שימוש בכורכום כמרפא מצבי עור שונים, זה אלפי שנים. מלבד יצירת משחת כורכום, תוכלו לערבב את הכורכום עם דבש. הדבש ידוע כאנטי בקטריאלי ויחד הם יוצרים מסכה טיפולית. חשוב מאוד להוריד טוב טוב את המסכה הזו, כי היה ואם לא ניקיתם את הפנים כראוי מצב האקנה יחמיר – לדבש יש גם עוקץ,  לצד היותו אנטי בקטריאלי הוא דביק ועלול להשאיר משקעים בעור ובשילוב עם אבקת הכורכום לסתום נקבוביות ולגרום ל…אקנה.
 • שמנים אתרים
  אלו הם שמנים טיפוליים מצמחי מרפא ויכולים להקל רבות על מצבי עור כגון אקנה. שמן עץ התה למשל ידוע בסגולותיו האנטי-מיקרוביאליות ומפחית את החיידקים מחוללי אקנה בעור. שימו לב כי יש לדלל את השמן במים על מנת לא ליצור גירויים בעור.

  עזבו אתכם מתרופות סבתא,
  אצלנו אקנה זה לא סיפור!

  לתיאם פגישת ייעוץ ואבחון חינם במרכז שלנו לטיפול באקנה:

  יתרונות של תרופות הסבתא

  תרופות סבתא רובן כמעט ככולן הן ממקורות טבעיים ומספקות טיפול טבעי. כיום הרפואה הקונבנציונלית וכמובן הקוסמטיקה הפרא רפואית, מטפלות באקנה בצורה פולשנית ואגרסיבית, העלולה ליצור שלל תופעות לוואי וגם צלקות. הרפואה האלטרנטיבית, זו המשתמשת ב "תרופות סבתא", מציעה שלל פתרונות לא פולשניים וטבעיים למצבי האקנה, מתוך תפיסה כי הפצעונים מופעים כתוצאה ממצבים טבעיים שינויים הורמונליים, סטרס, חשיפה לזיהום וכדומה ולכן השבת האיזון בצורה לא אגרסיבית יכולה לא רק לשפר את העור, אלא לתת לו הזנה ועמידות גבוהה יותר בפני התפרצויות אקנה עתידיות. כפי שציינו למעלה, החומרים עצמם בעלי ביסוס מדעי ורבים מהרופאים תומכים בשימוש בעזרים טבעיים מעין אלו שכן יש תומכות מדעיות רבות לשימוש בשיטות עממיות, אך כל זאת במידה וההתפרצות אינה עוצמתית ונמצאת בגבולות שאינם דרושים התערבות רפואית של ממש, או התערבות של קוסמטיקאית פרא רפואית. עם זאת לא הכל ורוד ולא כל תרופות הסבתא מעניקות את המזור הטבעי אותו אתם מחפשים. לתרופות סבתא יש גם את החסרונות שלהם.

  החסרונות של תרופות סבתא

  ראשית, מרבית התרופות סבתא לא נוצרות בהתאמה אישית לעורו של כל אדם הסובל מהתפרצות אקנה והן כוללניות יותר. משמע שכורכום שעובד להתפרצות אחת, יחמיר התפרצות אחרת. שנית החומרים הפעילים בתרופות סבתא הינם במינון נמוך יחסית כך שאפקטיביות, אם ישנה, הינה רק לטווח קצר. הוסיפו לך את העובדה שתרופות סבתא רבות עלולות אף להזיק, כמו שמן קוקוס, או שמנים אשר יוצרים סתימת נקבוביות וזיהומים שונים שהם כר פורה לחיידקיי האקנה אם לא מנקים אותם כראוי מהפנים. ואחרון חביב – כל תרופות הסבתא לא נעשות עם מעקב רפואי, או מעקב קוסמטי ראוי, כך שלעיתים ישנה החמרה בהתפרצות בעקבות שימוש שגוי בתרופות הסבתא. למשל – אם השתמשנו במסכת דבש וכורכום, או שמן סמיך ולא דאגנו לנקות את הפנים באופן יסודי ועמוק לאחר מכן, מה שקורה בדרך כלל, במצב כזה תרופות הסבתא לא רק שאינן יעילות במקרה הטוב, הן יכולות להיות הכר הפורה שהאקנה מחפשת לפרוח עליו, לייסר את המטופל ולהביא מצב של אקנה בינוני להתפרצות חמורה של ממש, במקרה הרע. ואם כבר נגענו בחסרונות חשוב לדעת באילו תרופות סבתא לאקנה אסור בשום פנים ואופן לעשות שימוש.

  באילו תרופות סבתא לאקנה אסור להשתמש?

  לאחר שמנינו את התרופות שגם הרפואה הקונבנציונלית לא מתנגדת ואף משבחת לעיתים, הנה התרופות סבתא שיכולות לעשות לאקנה שלכם ולכם את החיים לקשים:

  • שמן קוקוס
   שמן קוקוס הוא סמיך מאוד ועשיר בוויטמינים ונוגדי חמצון ומרווה את העור, אך לבעלי עור שומני ועור הנוטה לאקנה, זהו גזר דין התפרצות חמורה מאין כמוה. השומניות והקרמיות של שמן הקוקוס קשה מאוד להסרה והוא ידוע כחוסם נקבוביות ומגביר התפרצויות אקנה. לכן אם הנכם סובלים או סבלתם אי פעם מהתפרצות אקנה – התרחקו משמן קוקוס כמו מאש.
  • משחת שיניים
   טיפול פופולרי ושגוי! משחת שיניים נועדה…לשיניים! נכון, קמצוץ של משחת שיניים יכול לנטרל חצ'קון אחד אך משחת השיניים מייבשת את העור. עור הנוטה להתפרצויות אקנה מגיב לרוב על יובש בעור ביצירת עוד אקנה כך שאם טיפלתם במשחת שיניים בפצעון אחד, תתכוננו לארח עוד 5 חברים אחריו.
  • לחיצות וניקוז עצמי
   קשה מאוד להשתלט על הנטייה הטבעית שלנו לפוצץ חצ'קונים, אבל אנחנו חייבים! מעבר לצלקות שהדחיסות והלחיצות עלולות לגרום, הזיהום שהידיים שלנו מעבירות אל החצ'קון ושאר חלקי הפנים שלנו עלול ליצור התפרצות אקנה חמורה. לכן התאפקו, קחו לכם כרית וכל פעם שבא לכם לפוצץ חצ'קון תמעכו אותה.

  בין אם ניסיתם תרופות סבתא וההקלה הייתה זמנית ובין אם יצרתם נזק נוסף בשימוש בהם, יש שיטה אחת בטוחה, לא של סבתא, שיכולה לנקות את עורכם ולדאוג שלא תחוו התפרצות נוספת שוב.

  טיפול טבעי באקנה בשיטה של רבקה זיידה

  תמונה של רבקה זיידה
  תמונה של רבקה זיידה

  את תרופות הסבתא השאירו לסבתא. אם אתם מחפשים שיטה טבעית ולא פולשנית לטיפול באקנה, הגעתם למקום הנכון! הכירו את השיטה שמציגה 92% הצלחה כבר 22 שנה ברציפות, שיטה שהביאה מברלין רבקה זיידה "הקוסמת מבני ברק" ושינתה את חייהם של עשרות אלפי מטופלים כפי שמעידות עשרות תמונות לפני ואחרי. שיטת רבקה זיידה לא כוללת טיפולים פולשניים, לייזר, פילינגים או חומרים כימיים אגרסיביים. לא תאמינו אבל השיטה גם אינה כוללת מגע אדם – לחיצות וניקוזים שמלבד להכאיב גם עלולות להותיר צלקות.

  אז מה היא כן כוללת? בתחילת התהליך תפגשו עם יועצת רפואית, אשר תאבחן את מצב האקנה שלכם ותתאים לכם תוכנית טיפול אישית הלוקחת בחשבון מגוון פרמטרים הכוללים את מצב עורכם, בריאותכם ואף את שגרת יומכם. הטיפול משלב ביקור חודשי ועבודה עם מכשור חדשני, לצד טיפול מדוקדק בתכשירים המופקים מצמחי מרפא אפקטיביים, המותאמים אישית לעורו ומצבו של כל מטופל ומשתלבים בשגרת הטיפוח היום יומית. לאחר כבר לאחר מספר שבועות ניתן לראות שיפור ניכר במרקם העור, מניעת התפרצויות עתידיות ואפילו טשטוש צלקות שנוצרו מהתפרצויות אקנה קודמות וכל זאת ללא כאב, ללא תופעות לוואי וללא סיכון להותרת צלחות וחטטים בעור. וסבתא? את סבתא תבואו לבקר בחג.

  רוצים להצטרף לסיפורי ההצלחה?
  התחילו בתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם!

  »

   יש פתרון לאקנה!

   לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם: